Facebook Twitter
Kalendarium

Gry Sword i Shield
Polska premiera: 15.11.2019 (za WYDANO! dni)

Sword i Shield promo

pokemon
Ash i jego świta kontynuują swoją podróż po regionie Sinnoh. Trener z Alabastii sukcesywnie stara się zrealizować swój cel zostania Mistrzem Pokemon, Dawn wciąż marzy o zostaniu Super Koordynatorką, a Brock szuka swojej drugiej połówki, próbując przy okazji rozwijać się jako Hodowca. Dwunasty sezon obfituje w masę niesamowitych zwrotów akcji oraz zapierających dech w piersiach przygód, których nie sposób ominąć.

DP: Galaktyczne bitwy - Openingi i Endingi


OPENING ANGIELSKI:

Intro 12 - ~Battle Cry~ (Stand Up!)
pokemon
Wykonawca: ???
Obejmuje epizody: 573 - 625
Czas wersji skróconej: 0:38
Singiel/CD: ???
Obejrzyj:Tutaj
Uwagi:
Dwunasty opening amerykański dla serii Galactic Battle. Od czasu gdy PCI (dawne PUSA) przejęło dystrybucję anime, intra wyraźnie zaczęły stawać się coraz gorsze. Co prawda nie można przyczepić się do muzyki, ale montaż i sceny w nim zawarte to jeden wielki spoiler. Po raz pierwszy nie wykorzystanu ani jednego fragmentu z japońskich openingów, zamiast tego wstawiając elementy z przygody na Żelaznej Wyspie czy potyczki z Byronem. Po raz pierwszy umieszczono również zachodnie głosy Pokemonów na końcu intra, co niestety wcale nie wypadło najlepiej.OPENINGI JAPOŃSKIE:

Intro 13 - High Touch!
pokemon
Wykonawca: Rica Matsumoto & Megumi Toyoguchi
Obejmuje epizody: 564 - ???
Czas wersji skróconej: 1:27
Singiel/CD: Hai Tacchi! / Ashita wa Kitto
Obejrzyj:Tutaj
Uwagi:
Trzeci opening dla serii Diamond & Pearl emitowany w Japonii. Zastąpił on intro zatytułowane Together 2008. Jest on wykonywany przez dwie aktorki - Ricę Matsumoto, odgrywającą rolę Asha oraz Megumi Toyoguchi, użyczającej swojego głosu postaci Dawn. Zdążyło się już przyjąć, że w Kraju Kwitnącej Wiśnii scenki z Kieszonkowymi Potworami naszych bohaterów zostają modyfikowane, jeżeli ich drużyny uległy zmianie. Jest to pierwszy opening, wyświetlany w jakości HDTV.ENDINGI JAPOŃSKIE:

Ending 25 - Surely Tomorrow
pokemon
Wykonawca: Kanako Yoshii
Obejmuje epizody: 565 - 589
Czas wersji skróconej: 1:20
Singiel/CD: Hai Tacchi! / Ashita wa Kitto
Obejrzyj:Tutaj
Uwagi:
Trzeci ending serii Diamond & Pearl emitowanej w Japonii, nie licząc wariacji dwóch poprzednich wersji. Zadebiutował on w godzinnym odcinku specjalnym, traktującym o akcji Zespołu G w Celestic. W endingu tym nie występują postacie ludzkie, widać jedynie cienie Asha, Dawn i Brocka. Co jednak specyficzne, pojawiające się w outrze Pokemony nie były zmieniane wraz z ich ewolucjami w niektórych odcinkach, choć pewne osoby twierdzą, że pasuje to do nastroju i tematyki utworu.Ending 26 - Get Fired up, Notched-ear Pichu!
pokemon
Wykonawca: Shokotan
Obejmuje epizody: 590 - ???
Czas wersji skróconej: 1:20
Singiel/CD: ???
Obejrzyj:Tutaj
Uwagi:
Czwarty ending w serii Diamond & Pearl emitowanej w Japonii. Główny temat piosenki traktuje o Pichu Rozstrzępione-Ucho, który jak się dowiadujemy, jest całkiem uroczym i niesfornym typkiem. W klipie występują jedynie Pokemony, wśród których w przeważającej mierze możemy zobaczyć Pikachu, dwie jego preewolucje (w tym jedna Shiny), Piplupa, Chimchara i Croagunka. Piosenkarka wykonująca utwór, jest jednocześnie prowadzącą w Pokemon Sunday. Jest to pierwszy ending, wyemitowany w jakości HDTV.

~pokemon_sensei