Facebook Twitter
Kalendarium

Gry Sword i Shield
Polska premiera: 15.11.2019 (za WYDANO! dni)

Sword i Shield promo

pokemon
Obok rzeczywistości w której żyjemy, istnieje jeszcze jeden - Odwrócony Świat. Koegzystencja obydwu wymiarów zapewnia ład i porządek, nad utrzymaniem których czuwa Giratina. Co jednak się stanie, gdy ktoś zapragnie zachwiać spokój obydwu światów? Czy Ash i jego przyjaciele będą w stanie pomóc?!

Giratina i Strażnik Nieba

Giratina i Strażnik Nieba

  • Tytuł polski: Giratina i Strażnik Nieba
  • Tytuł angielski: Giratina and the Sky Warrior
  • Tytuł japoński: ギラティナと氷空の花束 シェイミ (Giratina and the Sky's Boquet: Shaymin)
  • Polska premiera: 14 listopada 2009
  • Amerykańska premiera: 13 lutego 2009
  • Japońska premiera: 19 lipca 2008

Opis filmu

Jedenasta pełnometrażówka z Kieszonkowymi Potworami w tytule. Ash Ketchum z Alabastii kontynuuje swoją podróż po regionie Sinnoh w towarzystwie swoich niezastąpionych przyjaciół - Dawn i Brocka oraz Pokemonów. Tym razem napotykają oni na swojej drodze Shaymina, Trawiastego Stworka, który za wszelką cenę musi dostać się na kwiatowe pole gracidii. Chcąc czy nie chcąc, dzieciaki ruszają w podróż, przy okazji musząc uporać się z jeszcze jednym problemem - tajemniczym naukowcem Zero, próbującym chwycić innego Legendarnego Poka, Giratinę. Dzieciaki, poza stoczeniem serii ciężkich pojedynków, będą musiały także przeprawić się przez alternatywny świat, zwany Odwróconym. Szykuje się niezła zabawa!

Jedenasty film Pokemona podtrzymuje poziom z poprzedniej produkcji. Fabuła stoi na wysokim poziomie, animacja też jest niczego sobie, nie wspominając już o muzyce. Co ciekawe, w historii pojawia się nawet nawiązanie do poprzedniego filmu - wyników pojedynku Dialgii i Palkii. Jak się okazuje, ucierpiał od niego nie tylko nasz, ale również Odwrócony Świat. Co więcej, władca tego wymiaru - Giratina, wcale nie wydaje się być z tego powodu zadowolona. Jak by tego było mało, na tego Antycznego Pokemona poluje opętany rządzą władzy naukowiec, zaopatrzony w masę zaawansowanych urządzeń. Ten motyw przywodzi nam na myśl postać Lawrance'a III z drugiego filmu Pokemon. Masywny statek i rozbudowane machiny stanowią dla niego doskonałe narzędzia do schwytania tego Kieszonkowego Potwora. Jak skończy się ta przygoda? Tego dowiecie się tylko oglądając ten film. Naprawdę warto!

pokemon

~pokemon_sensei


Giratina i Strażnik Nieba