Facebook Twitter
Kalendarium

Gry Sword i Shield
Polska premiera: 15.11.2019 (za WYDANO! dni)

Sword i Shield promo

Pokémon: The Rise of Darkrai

  • Tytuł polski: Pokémon: The Rise of Darkrai
  • Tytuł angielski: Pokémon: The Rise of Darkrai
  • Tytuł japoński: ディアルガVSパルキアVSダークライ (Dialga VS Palkia VS Darkrai)
  • Polska premiera: brak
  • Amerykańska premiera: 24 lutego 2008
  • Japońska premiera: 14 lipca 2007

Opis filmu
Film rozpoczyna się prologiem, w którym naukowiec Tonio czyta pamiętnik należący niegdyś do jego prapradziadka, architekta o imieniu Godey. Spisane przez niego wydarzenia dotyczą walki między dwoma wymiarami i ich dwóch stwórców – Dialgi i Palkii. Dialgia ma moc oddziaływania na przestrzeń, natomiast Palkia rządzi czasem.

W międzyczasie Ash i spółka jadą do miasta Alamos na kolejny konkurs. Gdy widzą, że miasto leży na środku jeziora, wita ich Alice wraz z Chimcharem. Dziewczyna jest przewodnikiem turystycznym i jednocześnie studentką muzyki. Ash wraz ze swoimi przyjaciółmi chętnie zwiedza miasto, po którym oprowadza ich Alice, a następnie zatrzymują się w ogrodzie. Wszyscy wypuszczają swoje Pokemony i wspólnie spędzają czas. Gdy stworki zaczynają kłócić się między sobą, dziewczyna uspokaja je grając melodię na liścianym gwizdku. Nagle ni stąd ni zowąd do ogrodu wbiega Gallade i próbuje wytłumaczyć, co się stało. Alice nakazuje wszystkim wezwać swoje Pokemony i wszyscy udają się do małej świątyni. Spotykają w pobliżu niej mężczyznę imieniem Alberto twierdzącego, że to Darkrai jest odpowiedzialny za zniszczenie filarów świątyni. Brock przypomina sobie, że Darkrai to Pokemon powodujący koszmary senne. Podsłuchujący za krzakiem rozmowę Tonio zostaje wykurzony stamtąd poprzez hiperpromień Lickylicky’ego Alberto.

Tonio przedstawia się wszystkim, a niedługo potem pojawia się Darkrai. Lickylicky atakuje go, jednak mroczny Pokemon unika ataku i kontratakuje. Kula mrocznej energii trafia w Asha, który zasypia i zostaje uwięziony w koszmarze. Mając zwidy, chłopak podróżuje po krainie sennej wywołanej przez Darkraia. Wszystko wydaje się być nienaturalne, lecz w końcu Pikachu budzi go swoim piorunem w Centrum Pokemonów.
Tymczasem Alberto spotyka trzech prezenterów telewizyjnych, którymi okazują się być Jessie, James i Meowth. Następnego poranka Ash i spółka postanawiają zwiedzić przestrzenno-czasowe wieże. Po wspięciu się na sam szczyt widzą wielki instrument. Nagle dochodzi do wybuchu na niebie. Tonio postanawia zbadać to tajemnicze zjawisko. Ash wraz z przyjaciółmi spotyka mrocznego Pokemona na dziedzińcu. Chcą z nim walczyć. Zezłoszczony Darkrai strzela mrocznymi kulami i usypia wiele stworków znajdujących się w jego zasięgu. Tonio w końcu odkrywa, że nagły wybuch na niebie został spowodowany przez Palkię wchodzącą w ludzki wymiar. Pościg za Darkraiem trwa, lecz Lickylicky Alberta również zostaje uśpiony.

Gdy wszystkie śpiące stworki są bezpieczne w Centrum Pokemonów, gęsta mgła pokrywa całe miasto, która w jakiś sposób odwróciła wymiar. Próba ucieczki z Alamos skutkowała z ponownym wejściem do miasta. Alberto twierdzi, że to wszystko wina Darkraia. Postanawia go odnaleźć. Zdaniem Tonia to nie jest była sprawka mrocznego Pokemona. W jego opinii jest on dobry bowiem w przeszłości uratował Alice przed upadkiem z klifu. Chłopak wyjaśnia, że zniekształcenia w koszmarach stworków i wybuchy na niebie są spowodowane wielowymiarowymi zakłóceniami, gdy Palkia wchodziła do świata ludzi. Tonio był świadkiem tego zdarzenia. Darkrai walczący z Alberto zaatakował odpoczywającą Palkię. Ash w końcu zrozumiał, co mroczny Pokemon próbował mu powiedzieć podczas jego koszmaru – że dwie legendarne bestie toczą wojnę. Do walki włącza się Dialga, która bez zawahania atakuje Palkię i Darkraia. Miasto grozi całkowite zniszczenie. Mroczny Pokemon próbuje powstrzymać nacierające Pokemony dając więcej czasu ludziom na ewakuację z Alamos. Gdy Tonio czyta fragment pamiętnika, Alice wpada w ucho słowo „Oración”. Słowo to w języku hiszpańskim oznacza modlitwę, a melodię wykonuje się na liścianym gwizdku. Tonio mówi dziewczynie, że ta pieśń może uspokoić największą wściekłość. Wszyscy postanawiają udać się na szczyt wieży do instrumentu, by zatrzymać walczące ze sobą legendy.

Po odnalezieniu płyty z muzyką, Ash i spółka wraz z Alice i Tonio udają się balonem na wieżę. Dialga i Palkia nie przestają walczyć ze sobą. Darkrai próbuje opanować sytuację. Dialga ładuje Roar of Time, a Palkia Special Rend. Wystrzeliwują promienie, lecz mroczny Pokemon zdołał pochłonąć oba ataki. Gdyby tego nie zrobił, legendarne bestie prawdopodobnie zniszczyłyby całe miasto. Alberto w końcu zrozumiał, że Darkrai nie chciał zrobić nic złego. Dialga i Palkia atakują go z dwóch stron powodując, że znika. Wszyscy są przerażeni przebiegiem sytuacji. Zdaniem Tonia, jeśli dojdzie do ponownego zderzenia ruchów sygnaturowych smoków, ich wymiar zostanie całkowicie zniszczony. Ash i Dawn dostają się na szczyt wieży. Pikachu i Pachirisu elektrycznymi atakami pobudzają maszynę, która zaczęła emitować „Oración”. W końcu legendarne Pokemony przestają ze sobą walczyć. Dialga odlatuje, a Palkia naprawia wszystkie szkody, które wyrządziła wraz ze swoim przeciwnikiem.

Wieczorem Ash z przyjaciółmi składają kondolencje Darkrai. Po policzku Alice spływają łzy. Ash i Dawn zaczynają płakać myśląc, że już nigdy nie zobaczą mrocznego Pokemona. Wychodząc z miasta widzi cień na ścianie klifu. Później wszyscy mogli zobaczyli Darkraia unoszącego się miedzy dwoma wieżami. Wszyscy odczuwają wielką ulgę bowiem byli przekonani, że Pokemon umarł. Alice przytula Tonia przyglądając się Darkrai. Podczas napisów końcowych jest przedstawiona scena z konkursu, w którym Dawn bierze udział oraz lecącą w nieznanym kierunku Dialgę.
Galeria

~Kappuchu