Facebook Twitter
Kalendarium

Gry Sword i Shield
Polska premiera: 15.11.2019 (za WYDANO! dni)

Sword i Shield promo

Świat Pokémonów - Zygarde

Zygarde


Zygarde

Zygarde jest jednym z Pokémonów legendarnych wprowadzonych w szóstej generacji i jednocześnie najbardziej tajemniczym z tych wprowadzonych. Pomimo wielu podobieństw z Duetem Moralności, Xerneasem i Yveltalem, nie stanowi on tria z okładkowymi legendami.

Tak jak w przypadku wyżej wspomnianych Pokémonów, Zygarde pochodzi od litery, w tym przypadku od Z, w kształcie którego jest jego zielono-czarne ciało. Dodatkowo, w niektórych miejscach ma charakterystyczny wzór z podłużnych sześcianów, co ciekawsze wzór owy pojawia się przed walką z tym Pokémonem.

Zygarde jest strażnikiem ekosystemu: obserwuje go ze swojej jaskini, Terminus Cave i jest gotowy wkroczyć do akcji jeśli ktoś zacznie zakłócać ład. Jest to poniekąd powiązane z Xerneasem i Yveltalem, jako że oba mogą zaburzyć równowagę: jeden nadmiarem życia, a drugi – zniszczenia.Informacje ogólne

#718 Zygarde
Order Pokémon (Pokémon Ładu)

Umiejętność: Aura Break

Dostępny w grach: Pokemon X/Y

Opis z Pokedexu: Informacje z Pokédexu: Hipotezy mówią, że ten Pokémon monitoruje tych, którzy niszczą ekosystem ze swojej jaskini, w której mieszka. Kiedy ekosystem regionu Kalos zostaje zaburzony, ten Pokémon pojawia się i ukazuje swą sekretną moc.W grach

Zygarde posiada swój ruch sygnaturowy o typie ziemnym, fizyczny Land’s Wrath: o celności 100, mocy 90 i 10 PP. Ruch ten trafia wszystkich wrogów.

Posiada także swoją charakterystyczną umiejętność: Aura Break, odwracające efekty umiejętności Xerneasa i Yveltala, Fairy Aura i Dark Aura: zamiast wzmocnienia ruchów Wróżkowych/Mrocznych o ⅓, osłabia je.

Co ciekawsze, Zygarde posiada dwa dodatkowe ruchy sygnaturowe, których jednak nie uczy się w normalnym gameplay’u: Thousand Arrows i Thousand Waves, oba o celności 100, mocy 90 i 10 PP, typie ziemnym i kategorii fizycznej, trafiające wszystkich przeciwników, tak jak Land’s Wrath. Dodatkowo, Thousand Arrows uderza Pokémony latające a Thousand Waves uniemożliwia ucieczkę.

Obecnie nie wiadomo nic o tych ruchach – zostały one znalezione w kodzie gry przez hakerów.Statystyki bazowe
HP Atak Obrona Spec. atak Spec. obrona Szybkość
108 100 121 81 95 95


W animé

Zygarde nie pojawił się jeszcze w anime.

~Sandy