Facebook Twitter
Kalendarium

Gry Sword i Shield
Polska premiera: 15.11.2019 (za WYDANO! dni)

Sword i Shield promo

Świat Pokémonów - Diancie

Diancie
Diancie jest jednym z Pokemonów legendarnych wprowadzonych przez szóstą generację. Tak jak Arceus czy Genesect, jest ona dostępna jedynie poprzez specjalne dystrybucje prowadzone przez Nintendo.

Informacje ogólne

Typ: Kamienny Baśniowy
Gatunek: Jewel Pokemon (Pokemon Klejnot)
Umiejętność: Clear Body
Informacje z Pokedexu: Diancie powstała dzięki nagłej mutacji Carbinka. Jej różowe, lśniące ciało jest uważane za najpiękniejszy widok na świecie. Dzięki nagłej kompresji węgla zawartego w powietrzu w swoich dłoniach potrafi wytwarzać diamenty.
Ruch sygnaturowy: Diamond Storm Kamienny Atak fizyczny – moc: 100, celność: 95, PP: 5
Diancie tworzy diamenty i rzuca nimi w przeciwnika. Ruch ten ma także 50% szans na zwiększenie statystyki obrony atakującego.

W anime

Diancie w anime

Diancie pojawia się w filmie 17 Diancie i Kokon Zniszczenia. Jest księżniczką królestwa Carbinków, któremu zaczyna grozić katastrofa – Święty Diament, źródło energii, zaczyna wygasać i jedynie Diancie może stworzyć nowy, niestety uważa się ona za zbyt słabą na ten czyn. Dlatego też decyduje się na poszukiwania Pokemona Życia, Xernesa. W czasie swojej podróży napotyka Asha, który decyduje się jej pomóc - a zadanie to nie będzie łatwe, ponieważ na ich drodze staną ludzie próbujący porwać księżniczkę.

Diancie tak jak Mewtwo, Pokemony Miecza Sprawiedliwości czy też Tao Trio potrafi porozumiewać się telepatycznie.

Dystrybucja

Początkowo Diancie była dystrybuowana w Japonii podczas pokazów filmu, w którym się pojawia - Diancie i Kokon Zniszczenia.

Obecnie tego mitycznego Pokemona można zdobyć na całym świecie jeśli posiada się odpowiedni kod. Rozdawany jest on w wielu miejscach - w Polsce głównie w sklepach dla graczy i podczas wydarzeń organizowanych przez polskiego dystrybutora Nintendo.

Statystyki

Diancie ma wyższe statystki defensywne niż ofensywne:
HP: 50
Atak: 100
Obrona: 150
Specjalny atak: 100
Specjalna obrona: 150
Szybkość: 50

Mega Ewolucja

Mega Diancie

Diancie może mega ewoluować w grach Omega Ruby i Alpha Sapphire, gdzie do zdobycia jest jej kamień mega ewolucyjny, Diancite. Otrzymuje się go po uzyskaniu Diancie drogą wymiany lub transferu z PokeBanku przy próbie wyjścia z dowolnego Centrum Pokemonów.

Statystyki Diancie zostaną tutaj odwrócone: otrzyma wzmocnienie ataku, specjalnego ataku i szybkości kosztem obrony i specjalnej obrony. Zmieni się także jej umiejętność, będzie to Magic Bounce, odbijające ruchy statusowe.

HP: 50
Atak: 160
Obrona: 110
Specjalny atak: 160
Specjalna obrona: 110
Szybkość: 110

~sandy97