Facebook Twitter
Kalendarium

Gry Sword i Shield
Polska premiera: 15.11.2019 (za WYDANO! dni)

Sword i Shield promo

pokemon
Mew, niezwykle rzadki i niespotykany Pokémon, na którego odnalezienie wielu poświęciło całe swoje życie. Kiedy w końcu ludziom udaje się zdobyć próbkę DNA tego stworka, tworzą oni jego klona - Mewtwo, podpisując tym samym wyrok na całej ludzkości...

Zemsta Mewtwo

Pokémon Film Pierwszy - Zemsta Mewtwo!

  • Tytuł polski: Pokémon: Zemsta Mewtwo!
  • Tytuł angielski: Mewtwo Strikes Back
  • Tytuł japoński: ミュウツーの逆襲 (Mewtwo's Counterattack)
  • Polska premiera: 9 lutego 2001
  • Amerykańska premiera: 21 marca 2000
  • Japońska premiera: 12 luty 1999

Opis filmu

Pierwszy i chyba jeden z najlepszych filmów pełnometrażowych o Kieszonkowych Stworkach. Jego fabuła przedstawia historię Mewtwo, superklona, który w pierwotnym zamierzeniu twórców, miał zostać najsilniejszym Pokémonem na ziemi. Gdyby udało się go komukolwiek podporządkować, taki delikwent bez wątpienia zyskał by olbrzymią siłę. Co więcej, pierwozorem Psycho-Pokémona jest Mew, niezwykle rzadki i niespotykany Stworek, o którego istnieniu wiedziało niewielu.

W chwili, gdy Mewtwo zostaje wyswobodzony ze swego "więzienia", w ataku nagłej furii niszczy całe laboratorium, zabijając przy tym wszystkich ludzi zebranych na wyspie. Pragnąc odnaleźć swój życiowy cel, a także zapanować nad swymi mocami, zgadza się on współpracować z Giovannim - przywódcą Zespołu R, który jak się później okazuje, także wykorzystywał Superklona dla swych potrzeb. Sfrustrowany Pok niszczy kwaterę główną "Rakietowców", a następnie wraca do miejsca swych narodzin, gdzie szykuje zemstę na wszystkich ludziach. Świat staje tym samym w obliczu kataklizmu, który jest w stanie zmieść z obszaru planety wszystkie żywe istoty. Na gruzach starej planety, Mewtwo zamierza stworzyć wszystko "od nowa", zaludniając ją jedynie "doskonałymi" klonami. Na szczęście, naprzeciw zagrożenia wychodzi Ash i jego przyjaciele, a także prześmieszny Mew. Co za tym idzie, szykuje się pojedynek, jakiego nie widziano od wieków.

Film został wydany w wielu językach, także po polsku. Co więcej, prócz ekskluzywnego wydania DVD i VHS, fani mogli go uprzednio obejrzeć w kinach. Być może i ten fakt stoi za tak wielką popularnością tej produkcji.

Galeria

~p_sensei


Zemsta Mewtwo