Facebook Twitter
Kalendarium

Gry Sword i Shield
Polska premiera: 15.11.2019 (za WYDANO! dni)

Sword i Shield promo

pokemon
Czwarta już generacja gier RPG o Kieszonkowych Potworach, w których wcielamy się w postać trenera, pragnącego zostać Mistrzem Pokémon. Tym razem przyjdzie nam podróżować po rozległym Sinnoh, walczyć ze złowrogim Teamem Galactic oraz łapać zupełnie nowe, niespotykane dotychczas Stworki. A wszystko to na rewolucyjnej konsolce Nintendo DS, która pozwoli nam jeszcze pełniej i lepiej poznać uroki tajemniczego Świata Pokémon.

Pokemon Diamond/Pearl

Pokémon Diamond/Pearl
ポケットモンスター ダイヤモンド/パール (japoński tytuł)
platforma:Nintendo DS
gatunek:RPG
premiera: 21 czerwca 2007 (Europa) 22 kwietnia 2007 (USA) 28 września 2006 (Japonia)
developer:Game Freak
wydawca:Nintendo
pokemony:493
Opis
W Pokemon Diamond i
Pokemon Pearl swoją pokemonową przygodę przeżyjemy w całkowicie nowym regionie, jakim jest Sinnoh (jap. Shinou), którego charakterystycznymi elementami są trzy wspaniałe jeziora i ponad 100 nowych Pokemonów czekających na złapanie oraz 8 nowych odznak do zdobycia!

Jako nowi trenerzy tradycyjnie do wyboru mamy trzy zupełnie nowe Pokemony-startery: Turtwig - typ trawiasty, Chimchar - typ ognisty i Piplup - typ wodny. Każdy z nich ma swoje mocne i słabe strony, jednakże ewoluują w równie wspaniałe i silne Pokemony. Zanim jednak rozpoczniemy grę dokonujemy wyboru dotyczącego tego, czy chcemy zostać chłopcem czy dziewczynką.

Możliwości konsoli Nintendo DS sprawiają, że naszym oczom ukazuje się ulepszona i trójwymiarowa oprawa graficzna gry. Widok walki pozostał w 2D, ale ulepszony o ciekawsze animacje i efekty. Dolny ekran dotykowy konsoli sprawia, że obsługiwanie gry stało się szybsze i wygodniejsze; wybór ataków lub przedmiotów podczas walki, czy błyskawiczna penetracja plecaka i danych w Pokedeksie uprzyjemnia i oszczędza czas, jaki spędzamy, grając w Pokemon Diamond i Pearl.

Wykorzystanie technologii WiFi pozwala na walkę i wymianę zdobytymi Pokemonami z przyjaciółmi w zupełnie różnych częściach Świata, bez żadnych zbędnych kabelków.

~pokemon valhalla