Facebook Twitter
Kalendarium

Gry Sword i Shield
Polska premiera: 15.11.2019 (za WYDANO! dni)

Sword i Shield promo

pokemon
Pokemon Emerald daje jeszcze bardziej ekscytującą fabułę, wyposażoną w możliwość złapania legendarnej Rayquazy oraz jeszcze większa szansa na złapanie Latiosa i Latiasa. Ponadto została wprowadzona nowa lokalizacja - Battle Frontier, gdzie czekają na Nas Frontier Brains!

Pokemon Emerald

Pokémon Emerald
ポケットモンスター エメラルド (japoński tytuł)
platforma:Nintendo Game Boy Advance
gatunek:RPG
premiera: 21 października 2005 (Europa) 1 maja 2005 (USA) 16 września 2004 (Japonia)
developer:Game Freak
wydawca:Nintendo
pokemony:386
Opis


Pokemon Emerald to siostrzana gra Ruby/Sapphire, która wprowadza estetyczne zmiany w grze
oraz zmienia linię fabułową gry. Zespół Magma oraz Aqua, dwa nikczemne zespoły działające w regionie Hoenn, chcią obudzić Groudona i Kyorge w celu przejęcia świata. Gdy rozpoczyna się walka między dwoma legedarnymi Pokemonami pojawia się Rayquaza, która przybywa by powstrzymać od walki Groudona i Kyorge'a. Jest to jeden trzech legendarnych Pokemonów, którego możemy zdobyć przed pokonaniem Elitarnej Czwórki - jednocześnie w tym samym miejscu i poziomie co w Ruby/Sapphire.

Mały lifting przeszli główni bohaterowie gry - Brendan i May - posiadają bardziej szmaragdowy strój. Rozpoczynając przygodę musimy podjąć decyzję, jakiego Pokemona wybierzemy na początek, czy będzie to trawiasty Treecko, ognisty Torchic, czy wodny Mudkip - to zależy tylko od gracza. Pokemon Emerald potrzymuje to co miały gry Ruby/Sapphire - walki 2 na 2, jagody, zdolności, natury, pokazy Pokemon. Wprowadzono znany dodatek jeszcze z Pokemon Crystal - animacja Pokemona zawsze poprzedza walkę.

Gra jest pełni kompatybilna z grami Pokemon Colosseum oraz Pokemon Box Ruby/Sapphire na konsolę Nintendo Game Cube oraz Link Cable, dzięki któremu możemy wymieniać się z przyjaciółmi oraz rywalizować w walkach jak i w pokazach.

Galeria

~pokemon valhalla

Game Shark Codes