Facebook Twitter
Kalendarium

Gry Sword i Shield
Polska premiera: 15.11.2019 (za WYDANO! dni)

Sword i Shield promo

pokemon
Co byś zrobił, gdybyś pewnego dnia otworzył oczy i okazałoby się, że jesteś Pokémonem? Teraz masz okazję się przekonać! Razem ze swoimi nowymi przyjaciółmi będziesz mógł spenetrować tajemniczy świat Kieszonkowych Stworków, rozwiązać serię problemów, a ostatecznie uchronić go przed zagładą. Szykuje się niezła zabawa, w niespotykanym dotychczas wydaniu.

Pokémon Mystery Dungeon: Blue Rescue Team

Pokémon Mystery Dungeon Blue Rescue Team
ポケモン不思議のダンジョン 青の救助隊 (japoński tytuł)
platforma:Nintendo Game Boy Advance
gatunek:RPG, strategia turowa
premiera: 10 listopada 2006 (Europa) 18 września 2006 (USA) 17 listopada 2005 (Japonia)
developer:Chunsoft
wydawca:Nintendo
pokemony:386
Opis


Pokemon Mystery Dungeon Blue Rescue Team, to pierwsza gra z tej serii na Nintendo DS. Gra rozpoczyna się, gdy człowiek (gracz) zostaje zamieniony w Pokemona. O tym, jakim będizemy Pokemonem zadecyduje test osobowości, który wypełniamy na starcie - z grona 17 Pokemonów, zostanie przypisany nam jeden. Po tej czynności, będziemy mogli wybrać partnera, który będzie nam towarzyszyć podczas całej eskapady. Nasza pierwszą misją jest odnalezienie Caterpie, który zaginął - po tym zadaniu, podróż rozpoczyna się na dobre.

Gra polega na przemierzaniu tytułowych Dungeonów - lochów, które składają sie z dużej ilości korytarzy, a my musimy osiągnać najwyższe piętro poziomu. Przeszkadzać nam bedą wrogie Pokemony, które będziemy musieli pokonywać. System walki jest turowy - każdy może zadać jeden cios. Jednak, w grze są misje, które zmuszają nas często do powrotu na niższe piętra w celu uratowania przestraszonego Pokemona.

Poza lochami znajduje się także miasto - Pokemon Square, w którym na obrzeżach znajduje się nasza baza, gdzie możemy podejmować misję. W centrum wioski znajduje się miedzy innymi sklep Kecleonów, u któych możemy kupić jabłka, orbsy lub TMy. Prowadzony jest także bank przez Persiana, gdzie mamy możliwość deponować zdobyte monety.

Galeria
Pokemon Pokemon Pokemon Pokemon Pokemon Pokemon

~pokemon valhalla