Facebook Twitter
Kalendarium

Gry Sword i Shield
Polska premiera: 15.11.2019 (za WYDANO! dni)

Sword i Shield promo

pokemon
Co byś zrobił, gdybyś pewnego dnia otworzył oczy i okazałoby się, że jesteś Pokémonem? Teraz masz okazję się przekonać! Razem ze swoimi nowymi przyjaciółmi będziesz mógł spenetrować tajemniczy świat Kieszonkowych Stworków, rozwiązać serię problemów, a ostatecznie uchronić go przed zagładą. Szykuje się niezła zabawa, w niespotykanym dotychczas wydaniu.

Pokémon Mystery Dungeon: Blue Rescue Team - Łączenie ataków

ŁĄCZENIE ATAKÓW

pokemon Łączenie Ataków, to bardzo przydatny patent, który nie raz, nie dwa może nam uratować skórę w trudnych momentach, np. podczas walki z szefem. Zasada jest bardzo prosta: chodzi w tym o to, aby kilka ataków mogło nastąpić w jednej turze, jeden po drugim. Są na to dwa sposoby, z czego polecam ten drugi. Pierwszym z nich, jest Link Shop Gulpina, który znajduje się na Pokemon Square. Umieszczony jest w prawym dolnym rogu, obok domku. Jak to zwykle bywa, właściciel nas grzecznie przywita.
pokemon Aby połączyć kilka ataków, trzeba zaakceptować ofertę Gulpina. Pojawi się nam klasyczne menu ataków, ale z dodatkowymi opcjami. Są to Link oraz Delink (ten drugi pojawi się po połączeniu). Proponuję najpierw poprzestawiać sobie ataki w kolejności: osłabiające atak, osłabiające obrony, przyspieszające, ataki. Jest to celowe, ponieważ logicznie rzecz biorąc więcej obrażeń zadamy, jeśli użyjemy najpierw Tail Whip, a potem Tackle, niż na odwrót. Za jednym zamachem możemy złączyć u Gulpina, ile chcemy ataków, u dowolnej ilości Pokemonów (muszą być w teamie!). Koszt takiego działania wynosi 150$.
pokemon Drugim sposobem, który ja osobiście preferuję, jest skorzystanie z bardzo użytecznego predmiotu, nazywanego Link Boxem. Jest on całkowicie darmowy, ale można go użyć tylko na jednym Pokemonie w zespole. Po dokonaniu połączenia, Link Box tak jakby samodestruktuje się. Po prostu znika z naszej torby bezpowrotnie. Nie ma róży bez kolców, ma on jeszcze jedną, ale poważną wadę. Nie można go niestety kupić. Jedynym sposobem na zdobycie tego jakże cennego przedmiotu jest... znalezienie go w Dungeonie. Nie pojawi się nam w Tiny Woods, ale za to w chociażby Mt. Blaze jest na niego znacznie większa szansa. Jest, to przedmiot idealny do walk przed szefami (boss). Najlepszym tego przykładem jest Rayquaza.
pokemon Niestety, jak to zwykle bywa, to, co dobre szybko się kończy. Kiedy chociaż jeden z kilku połączonych ruchów nie będzie miał już żadnego Power Pointa (PP), połączone ataki tak jakby "rozłączą" się nam. Stosownie wcześniej zostaniemy powiadomieni, aby dobrze wykorzystać ostatni ruch łączony (komunikat żółtą czcionką pojawi się, gdy będziemy mieli co najwyżej 2 PP jednego ruchu). Jak temu się nie dać? Wystarczy czyhać na okazję u Kecleonów, po czym wykorzystać ją i kupił Max Ether. Ten eliksir odnowi nam PP, w wyniku czego dłużej będziemy korzystać z ruchów połączonych!

~Legends