Facebook Twitter
Kalendarium

Gry Sword i Shield
Polska premiera: 15.11.2019 (za WYDANO! dni)

Sword i Shield promo

pokemon
W tym dziale przedstawione są skany pewnych partii komiksu, które wyglądają inaczej w wersji japońskiej, a inaczej w wersji amerykańskiej. Dokładniej mówiąc wydawnictwo Viz przed wydaniem mangi Dengeki Pikachu ocenzurowało wiele obrazków z oryginalnej wersji. Tutaj możecie zobaczyć obie wersje i porównać je, zastanawiając się również czy rzeczywiście niezbędne były te zmiany.
Ta sekcja to także przedstawienie różnic kulturowych między Japonią, a innymi krajami. To dobre porównanie, jak na niektóre rzeczy patrzą mieszkańcy kraju kwitnącej wiśni, a jak zachodnie kraje.

Cenzura

The Electric Tale of Pikachu

Wersja Japońska

Wersja Angielska

Oto pierwsze przestępstwo rysownika - jak śmiał podkreślić walory kobiecego ciała. To naprawdę oburzające... (Chyba nie muszę pokazywać co zmieniono)

Oto kolejny mały retusz, który w magiczny sposób sprawił, że Misty zamiast jasnej koszulki ma teraz czarny t-shirt. Efekt już nie ten sam.

To już lekka przesada... No ale przecież amerykanie nie mogli pozwolić, żeby Misty raz nosiła czarną a raz białą koszulkę.

Znowu podobna sytuacja, jak na poprzednich dwóch skanach. Sądząc po minie Misty ta korekta chyba nie przypadła jej do gustu.

Jak liderki wodnej sali śmieją nosić kostiumy kąpielowe? Jak liderki wodnej sali śmieją posiadać biusty? Diagnoza Viza: Wyciąć, zakryć, ubrać!

Przyznaję, że ten kostium kąpielowy może jest trochę... ekscentryczny. No ale bez przesady, żeby od razu przebierać Misty w strój do nurkowania...

Bez przesady Viz... Czy ten rysunek był aż tak demoralizujący żeby od razu zakrywać większość czarnym kolorem?


Electric Pikachu Boogaloo

Wersja Japońska

Wersja Angielska

Oto premiera walorów Jessie. Na pierwszym obrazku dokładnie widać na co patrzy Pikachu... Ale na drugim - niewiadomo.) (Kliknij by powiększyć!)

Na pierwszym skanie widać co chce złapać James, ale już w wersji amerykańskiej nie będzie miał za dużo do łapania. (Kliknij by powiększyć!)

Nie sądzę aby w USA reporterki chodziły tak ubrane po ulicy... No ale widocznie w Japonii to chleb powszedni. (Kliknij aby powiększyć!)

Logo Zespołu Rocket nigdy nie będzie takie samo... Identycznie jak piersi Jessie. (Kliknij aby powiększyć!)

Drodzy państwo oto żywy dowód, że implanty piersi dają zamierzone efekty. Po prawej obiekt Jessie przed kuracją, po lewej - tuż po.

Na drugim obrazku widać, że Jessie obawia się dzikich pnączy, ten po lewej pokazuje, że tak naprawdę przeraża ją co innego..

Kolejna już przemiana stroju kąpielowego w strój do nurkowania... Ta metoda zaczyna mnie denerwować.

Może niektórzy nie zauważą co tu zostało zmienione, no ale nie trudno się domyśleć, że jak tylko pojawia się Jessie to od razu ludzie z Viza zabierają się za retusz jej gruczołów mlecznych... (Kliknij aby powiększyć!)


Surf's up, Pikachu

Wersja Japońska

Wersja Angielska

Prawo: Misty w stroju... Lewo: Misty bez stroju... Czy muszę coś więcej mówić?

~Wizard