Facebook Twitter
Kalendarium

Gry Sword i Shield
Polska premiera: 15.11.2019 (za WYDANO! dni)

Sword i Shield promo

Pokémon Pinball Ruby&Sapphire to symulacja popularnego pinballa, w której za pomocą ruchomych łapek odbijamy Poké Balla tak, by nie wpadł w otwór na dole planszy. W grze do dyspozycji mamy dwa stoły, na których możemy złapać różne Pokémony. Naszym celem jest osiągnięcie jak największej ilości punktów oraz złapanie wszystkich dostępnych w grze stworków.

Pokémon Pinball Ruby&Sapphire

Pokémon Pinball Ruby&Sapphire
ポケモンピンボール ルビー&サファイア (japoński tytuł)
platforma:GameBoy Advance / Wii U (Konsola Wirtualna)
gatunek:Pinball
premiera:GameBoy Advance:
14 listopada 2003 (Europa) 25 sierpnia 2004 (USA) 1 sierpnia 2003 (Japonia)
Konsola Wirtualna Wii U:
11 grudnia 2014 (Europa) 1 stycznia 2015 (USA) 10 grudnia 2015 (Japonia)
twórca:Jupiter Corporation
wydawca:Nintendo

Opis

Gra Pokémon Pinball Ruby&Sapphire jest drugą odsłoną serii Pokémon Pinball, dzięki której możemy poczuć się jakbyśmy grali na automacie do gry zwanym Pinballem czy też Flipperem. Naszym zadaniem jest niedopuszczenie do tego, aby spadający w stronę otworu na dole planszy Poké Ball wpadł do niego. W tym celu musimy wykorzystać ruchome łapki (flippery), które odbiją kulkę, dzięki czemu poleci ona w górę. Jednocześnie powinniśmy starać się zdobyć jak najwięcej punktów, celując Poké Ballem w różne elementy, takie jak Pokémony czy wejścia do stołów bonusowych. Grać możemy na dwóch różniących się od siebie stołach - rubinowym (Ruby) i szafirowym (Sapphire).

Dodatkowym celem jest, podobnie jak w głównej serii gier, złapanie wszystkich Pokémonów. Tutaj jest ich 205 - wszystkie znane z Ruby i Sapphire oraz cztery bardzo rzadkie stworki: Chikorita, Cyndaquil, Totodile i Aerodactyl. Większość Pokémonów będziemy łapać na wolności (w różnych miejscach występują różne gatunki), część z nich trzeba będzie uzyskać drogą ewolucji, a niektóre nawet wykluć z jajek.

Gra została pierwotnie wydana na GameBoy Advance w 2003 roku. Na przełomie 2014 i 2015 roku została udostępniona na Wii U w ramach Konsoli Wirtualnej.

Galeria

~Daru + ~Raik