Facebook Twitter
Kalendarium

Gry Sword i Shield
Polska premiera: 15.11.2019 (za WYDANO! dni)

Sword i Shield promo

Pokémon Pinball Ruby&Sapphire to symulacja popularnego pinballa, w której za pomocą ruchomych łapek odbijamy Poké Balla tak, by nie wpadł w otwór na dole planszy. W grze do dyspozycji mamy dwa stoły, na których możemy złapać różne Pokémony. Naszym celem jest osiągnięcie jak największej ilości punktów oraz złapanie wszystkich dostępnych w grze stworków.

Pokémon Pinball Ruby&Sapphire - Stoły Bonusowe

W grze dostępnych jest kilka stołów bonusowych. Najłatwiej się dostać do nich zapalając trzy Pokeballe na środku stołu. Aby to uzyskać trzeba schwytać Pokemony, wykluć bądź ewoluować. Za 60 monet w PokeMarcie możemy kupić przeniesienie na stół z Sealeo i Sphealami. Specjalny portal na środku stołu właśnie da nam możliwość przeniesienia się na bonusowe plansze.

Plansze bonusowe zależne od stołu.

Stół Ruby

Na stole bonusowym z Kecleonem musimy go uderzać jak najwięcej razy w ciągu 2 minut. Nie jest to łatwe, jak to gekon, zlewa się z otoczeniem. Uderzając w drzewo na środku spowodujemy podgląd sylwetki Kecleona. Za ten etap bonusowy zarobimy minimum 30.000.000.
Groudon na swoim stole będzie próbował blokować i unieruchamiać piłkę. Posiada on 3 ataki. Rock Tomb powoduje, że trzy skały spadają na stół ochraniając go - aby je zniszczyć trzeba uderzyć je 3 razy bilą. Eruption tworzy 4 ochronne filary ognia otaczając go. Flamethrower będzie unieruchamiał piłkę przez około 10 sekund. Mamy 3 minuty by uderzyć Groudona 15 razy. Jeśli uda nam się pokonać go dwa razy z rzędu – złapiemy go. Bonus pozwala na uzyskanie 50.000.000 punktów.

Sapphire

Na kolejnym stole, cmentarzysku musimy uderzać Duskulle krążące wokół planszy- gdy uderzymy je wystarczająco dużo razy pojawi się Dusclops. Musimy zadać mu obrażenia 5 razy - zadanie nie jest łatwe - często znika oraz wstrzymuje piłkę na 5 sekund. W ciągu 2 minut możemy zarobić minimum 30.000.000 punktów.
Gdy pojawi się Kyorge będzie on w stanie uśpienia, ale po chwili użyje ataku Sheer Cold i Whirlpool, które zatrzymują piłkę na pewien okres czasu. W przeciwieństwie do Groudona, porusza się po stole. Musimy uderzyć Kyorge 15 razy w ciągu 3 minut. Tak samo jak w przypadku Groudona, możemy zarobić 50.000.000 punktów a po pokonaniu go dwa razy z rzędu - złapiemy go.

Pozostałe stoły bonusowe

Spheale I Sealeo

Na stół Sphealów i Sealeo dostaniemy się trafiając kilka razy w Whiscasha (stół Ruby) lub Pelippera (stół Sapphire). Na nim naszym celem jest trafianie piłką do kosza. Każdy trafiony PokeBall daje 1.000.000 punktów, a jeśli wepchniemy Spheala do kosza dostaniemy 5.000.000 punktów za każdego. Na stół możemy się również dostać kupując dostęp w PokeMarcie. Mamy 2 minuty na zdobycie jak największej ilości punktów.

Rayquaza

Po tym jak złapiemy Kyorge'a lub Groudona możemy otrzymać szanse na przeniesienie się na najtrudniejszy bonusowy etap - Rayquazę. Posiada ona dwa ataki - Thunder, który unieruchamia bilę na kilka sekund oraz Extremespeed - tworzy on wiry, które blokują piłkę. Naszym zadaniem jest uderzenie Rayquazy 15 razy przez 3 minuty. Za wygraną otrzymamy 99,999,999 punktów, a gdy uda nam się zwyciężyć dwa razy pod rząd - złapiemy Rayquazę.

~Raik