Facebook Twitter
Kalendarium

Gry Sword i Shield
Polska premiera: 15.11.2019 (za WYDANO! dni)

Sword i Shield promo

Pokémon Pinball Ruby&Sapphire to symulacja popularnego pinballa, w której za pomocą ruchomych łapek odbijamy Poké Balla tak, by nie wpadł w otwór na dole planszy. W grze do dyspozycji mamy dwa stoły, na których możemy złapać różne Pokémony. Naszym celem jest osiągnięcie jak największej ilości punktów oraz złapanie wszystkich dostępnych w grze stworków.

Pokémon Pinball Ruby&Sapphire - Łapanie Pokemonów

Aby złapać Pokemona w Pokemon Pinball Ruby/Sapphire, musimy uruchomić tryb "Catch'em Mode", by to zrobić, musimy Bilę uderzyć trzy razy wokół stołu w stronę przeciwną do ruchu wskazówek zegara. Na stole wskazują nam to trójkąty z literkami GET. Czynność ta musi być za każdym razem powtarzana gdy chcemy uruchomić tryb (jedynie, gdy dopiero zaczynamy rozgrywkę nie trzeba tego robić).

Drugim krokiem, jest uruchomienie samego Catch'em Mode - musimy wcelować w Sharpedo lub Wailmera (w zależności, na jakim strole gramy)

W zależności od lokalizacji Pokemon został wylosowany - jego cień widnieje nad prostokącie nad łapkami. Mamy teraz dwie minuty by go złapać. Naszym zadaniem jest uderzenie trzy razy w górne zderzaki (Chinchou, Shroomish lub Lotady). Jedno uderzenie w zderzaki odkrywa kawałek cienia Pokemona, jakiego łapiemy, a trzy - całego. Po tej czynności możemy zacząć łapanie Pokemona. Musimy uderzyć w niego trzy razy bilą - po ostatnim trafieniu zostaje on złapany i dodany do naszego Pokedexa.

~Raik