Facebook Twitter
Kalendarium

Gry Sword i Shield
Polska premiera: 15.11.2019 (za WYDANO! dni)

Sword i Shield promo

pokemon
Kolejna z części pokemon, tym razem zyskała miano kryształowej. Drobne detale zmieniające tę grę w stosunku do G/S powodują, że staje się jeszcze lepsza! na pewno warto w nią zagrać!

Pokemon Crystal - Entei, Raikou, Suicune


Będąc po raz pierwszy w Ecruteak City możemy wejść do miejsca zwanego Burned Tower, jest tam nasz Rywal, oczywiście walczymy z nim. Po walce przez przypadek wpadamy w dziure w podłodze (stare spróchniałe drewno), Pierwsza rzecz jaka rzuca nam się w oczy to trzy kamienne posągi stojące na górce przed nami. Gdy podejdziemy do nich wszystkie trzy ożyją, wpierw najpotężniejszy z nich.

pokemon
SUICUNE :
Wodny Pokémon, jest ponoc reinkarnacja pólnocnych wiatrów, mówi się że wiatr północny zawieje gdziekolwiek ten Pokémon przebiegnie.
Pokémon który ściga się ze swymi bracmi po swiecie, jest z nich najsilniejszy. Jego ataki to: Bite,
Leer,
Water Gun,
Roar
ale potem uczy sie tez :
31-Gust
41-Bubblebeam
51-Mist
61-Mirror coat
71-Hydro Pump
Mozna go znalezc w trawie, a w Crystalu jest w Tin Tower.

pokemon
następnie ENTEI :
Ognisty Pokémon. Gdy szczeka wulkany wybuchaja. Niektórzy twierdza, ze nowy Entei rodzi się wraz z powstawaniem nowego wulkanu.
Jest troszkę słabszy od Suicune, ściga się ze swymi braćmi. Jego ataki to
Bite,
Leer,
Ember,
Roar
a potem uczy sie:
31-Fire spin
41-Stomp
51-Flamethrower
61-Swagger
71-Fire Blast
Mozna go znalezc tylko w trawie.


pokemon a jako ostatni ożyje RAIKOU :
Pokémon elektryczny.Chmura burzowa która nosi na grzbiecie pozwala mu walic piorunami. Jego szczekanie brzmi jak uderzenie błyskawicy.
Ściga sie ze swymi bracmi choc jest najslabszy z nich stara się dorównać im szybkością.
Umie
Bite,
Leer,
Thunderschock,
Roar
potem uczy sie:
31-Quick attack
41-Spark
51-Reflect
61-Crunch
71-Thunder
Wystepowanie - tylko w trawie.

Gdy wszystkie ożyją Raikou pobiegnie na lewo, Entei na prawo a Suicune... okrąży cię kilka razy, spojrzy i pobiegnie dalej, od teraz wszystkie trzy psy są na wolności. Jako prawdziwy trener masz nowe wyzwanie, złapać wszytskie trzy legendarne psy... tylko skoro są na wolności to gdzie występują ? Można je złapać w całej krainie Johto lecz przemieszczają się za każdym razem gdy użyjesz Fly, wejdziesz do jakiegoś pomieszczenia, włączysz PokéGear. W wersji Crystal gdy natrafisz w trawie na takiego pieska leci inna muzyczka niż podczas łapania normalnego Poka, będzie on na 40 Lv. i... ucieknie, chyba że użyjesz ataku nie pozwalającego na ucieczke jak np. Mean Look albo rzucisz odrazu Balla, no właśnie czy warto używać Masterballa na takiego Pokémona ? Nie warto, przedstawię kilka wskazówej które mogą pomóc złapać takiego psa w UltraBalla :
1. Gdy się pojawi użyj na niego ataku Mean Look (gdy szukasz takiego pieska miej na pierwszym miejscu w swym składzie Pokémona ducha).
2. Zaatakuj go atakiem które na niego działa super-dobrze (na Suicune atak elektryczny, na Entei atak wodny, na Raikou atak walczący).
3. Atakuj go tak długo aby pozostało mu jedna lub dwie pikselki HP (albo naprawdę mało).
4. Zaatakuj go atakiem powodującym status Confuse.
5. Uśpij go (np. Sleep Powder).
I teraz rzucaj w niego UltraBallami aż się wreszcie złapie, innej rady niestety nie ma

~Adrian