Facebook Twitter
Kalendarium

Gry Sword i Shield
Polska premiera: 15.11.2019 (za WYDANO! dni)

Sword i Shield promo

pokemon
Kolejna z części pokemon, tym razem zyskała miano kryształowej. Drobne detale zmieniające tę grę w stosunku do G/S powodują, że staje się jeszcze lepsza! na pewno warto w nią zagrać!

Pokemon Crystal - Pokeballe i Apricorny


Zacznijmy moze od tradycyjnych balli, a oto i one:
-Pokeball-najsłabszy Pokeball...choć jeżeli gdy go rzucisz naciśniesz B i dół lub górę to moze sie okazać że nie jest taki znów słaby. Ale przesadnie byłoby go jak niektórzy nazwać "Drugim Master Ballem". Cena-200$
-Great Ball-troszenke lepszy od Pokeballa ale i tak najlepszy jest Ultra Ball. Cena-600$
-Ultra Ball-Polecany do kupowania hurtem. Potem takie 50 bierzesz np. na Ho-Oh'a albo lepiej na Lugię.Cena-1200$
-Master Ball-Proste...rzucasz i łapiesz poka (100%).Cena-bezcenne.....aha...ale jak zdobyć?Po pokonaniu Clair w Blackthorn idź do Elma.Upewnij sie że zadzwonił.

Teraz te troszke inne balle o różnych właściwościach. By je mieć idziemy do Kurta w Azalea Town z jakimś Apricornem a na drugi dzień (po godzinie 00:00 )odbieramy ball:
-Fast Ball- Ball otrzymuje się z Białych Apricornow (Wht Apricorn). Służą do łapania szybkich poków. Uzbieraj takich dużo i idź na Ho-Oh lub szukaj Legendarnego Trio w trawie w przy odrobinie szczęścia złapiesz je.
-Level Ball- Każdy ma problem gdy chce na przykład złapać nowego poka na 5 lv. ale wszystkie nasze poki są tak silne że nie możemy ryzykować osłabiania dzikiego Pokemona. Wtedy rzucasz Level Ball i sprawa załatwiona albowiem słuzy do łapania słabszych poków. Otrzymuje sie z Czerwonego Apr. (Red Apricorn).
-Lure Ball-Dostajesz po daniu Kurtowi Niebieskiego Apr. (Blu Apr.). Nie ma wiele do gadania. Używane do łapania pokemonów na wedkę. Czyli tych które złowimy i ogłuszamy wędką.
-Heavy Ball-Z Czarnego Apr. (Blk Apr.). Służy do łapania poków ciężkich. Dobry pomysł żeby wziąć ich dużo na Lugie lub Snorlaxa.Jeden z lepszych balli.
-Moon Ball-Z Żółtego Apr. (Ylw Apr.). Na niego chwytamy wszystkie poki które ewoluują za pomocą Moon Stone.Takim pokiem jest np. Jigglypuff.
-Love Ball-Tworzony z Różowego Apricornu(Pnk Apr.). Służy do łapania poków które są odmiennej płci niż aktywny pok. Czyli jeżeli wyrzuciliśmy samca na Love Ball mozemyzłapać samice (niekoniecznie tego samego gatunku).
-Friend Ball-Potrzebny Zielony Apr. (Grn Apr.).Za jego pomocą pokemon po złapananiu jest bardziej przyjazny.Normalnie kazdy pokemon byłby na poczatku trochę zły a ten jednak będzie o wiele lepiej nastawiony.

Apricorny:
-Wht Apricorn-Rośnie zaraz za domkiem Kurta. Można z niego robić Fast Ball.
-Red Apricorn- Na Route 37. Z niego powstają Level Balle.
-Blu Apricorn-Route 37 czyli przed Ecruteak. Główny składnik Lure Balla.
-Blk Apricorn-Na Route 37. Zrobi się z niego dobry Heavy Ball.
-Ylw Apricorn-Route 42. Kurt zrobi nam z niego Moon Ball.
-Pnk Apricorn- Rośnie na Route 42 czyli na lewo od Ecruteak (taki półwysep).Do robienia Love Balli.
-Grn Apricorn-Route 42 także.Można go obrobić na Friend Balla.
-Gld Apricorn- Czyli złoty...Wyjaśnimy se jedno. Nie ma takiego apicornu a tu i ówdzie chodzą pogłoski ze rośnie niedaleko domku w Mt.Silver. Tam rośnie drzewo ale nie ma na nim Apricorna.Według tych co go niby widzieli można z niego mieć Master Ball lub GS Ball a Kurt przerabia go aż 7 dni i nowy też rośnie 7 dni. To tylko plotka ale przynajmniej se wyjaśniliśmy!

~Adrian