Facebook Twitter
Kalendarium

Gry Sword i Shield
Polska premiera: 15.11.2019 (za WYDANO! dni)

Sword i Shield promo

pokemon
Dengeki Pikachu to manga stworzona przez Toshihiro Ono, która powstała na podstawie gier Tsunekazu Ishihara i Satoshi'ego Tajiri. Dengeki Pikachu w bardzo dużym stopniu opiera się również na serialu "Pokémon", w którym głównym bohaterem jest Ash i jego pierwszy pokémon - Pikachu. W serii tej mangi, również śledzimy podróż Asha i jego przyjaciół po krainie Kanto.

Ogólne Informacje

Ash (w japońskiej wersji - Satoshi) to 10-letni chłopiec, którego celem jest zostanie mistrzem pokémon, pewnego dnia spotyka swojego byłego przyjaciela, za którym aktualnie nie przepada i postanawia, tak jak on, zdobyć licencję trenera i wyruszyć w podróż pokémon, wraz ze swoimi partnerami, którym na początku jest tylko Pikachu. Ash podczas swojej podróży spotyka wielu przyjaciół takich jak Misty (Kasumi) i Brock (Takeshi), lecz również wpada w tarapaty gdy spotyka zły Zespół Rocket w którego skład wchodzą James (Kojiro), Jessie (Musashi) i chytry, mówiący pokémon o imieniu Meowth.

Manga Dengeki Pikachu po raz pierwszy pojawiła się w Japonii i wydano ją a czterech tomach pt. The Electric Tale of Pikachu, Pikachu Shocks Back, Electric Pikachu Boogaloo oraz Surf's Up, Pikachu. Później zainteresowało się nią również amerykańskie wydawnictwo - Viz Comics i również wypuściło serię w USA. Niestety owa manga nie dotarła do polski i polskim fanom pokémonów nie było dane jej przeczytać.

Mimo tego, iż w serialu Pokémon i mandze Dengeki Pikachu występuje bohater o tym samym imieniu, to jednak te dwie postacie różnią się bardzo od siebie i ich historia opowiedziana jest w inny sposób od siebie. Przykładem jest np. to, że w serialu Ash nigdy nie chwyta Fearowa, a w mandze jest to pierwszy złapany przez niego pokémon.
Mimo, iż historia z kart mangi jest inna niż ta z telewizyjnego serialu to jest równie fascynująca dzięki ciekawej fabule i wspaniałych rysunkach.

pokemon

~Wizard