Facebook Twitter
Kalendarium

Gry Sword i Shield
Polska premiera: 15.11.2019 (za WYDANO! dni)

Sword i Shield promo

pokemon
Bohaterowie to osoby, którym w mandze poświęca się najwięcej uwagi. To oni stanowią podstawę całej historii przedstawionej w komiksie i to z tymi postaciami uosabiają się czytelnicy. W tym dziale możecie się o nich wiele dowiedzieć, przeczytać krótką biografię, poznać cechy ich charakteru i przejrzeć listę pokémonów, które złapali.

Bohaterowie - DiamondInformacje o bohaterze - Diamond

Imię: Diamond
Wiek: 11 lat (seria D/P), 12 (seria Platinium)
Rodzinne miasto: Twinleaf
Urodziny: 4 kwietnia
Specjalnie umiejętności: Rozumienie emocji Pokemonów

pokemonOpis: Diamond jest jednym z głównych bohaterów serii DP. Razem z Pearlem tworzy duet kabaretowy, który występuje w regionie Sinnoh przy różnych okazjach. Przypadkowo stał się ochroniarzem Platinum Berlitz w trakcie jej podróży na Górę Coronet. Nie zdaje sobie sprawy, że cała sprawa związana z eskortą jest przez wszystkich, prócz niego i Pearla, brana na poważnie. Komediowy duet jest przekonany, iż występuje w reality show, a za wykonanie zadania otrzyma nagrodę. Od dziewczyny, którą ma ochraniać, otrzymał Pokédex, Pokétch i trawiastego startera – Turtwiga.
pokemonDiamond często zachowuje się bardzo niemądrze. Chociaż wydaje się być głupi, w rzeczywistości wcale taki nie jest. W duecie komediowym to on jest żartownisiem, a jego partner typem poważnym.
Diamond to szczupły brunet. Ma na sobie czerwony beret, czarną bluzkę, niebieskie spodnie i czerwony szal. Na nadgarstku nosi niebieski Pokétch, a w kieszeni Pokédex w tym samym kolorze.
Największym marzeniem Diamonda jest występować w kabarecie. Chłopak, wraz z Pearlem, sprawiali, że Platinum stawała się coraz silniejsza. Często trenowali z panienką, by ta mogła wygrywać odznaki.
Dzięki swojej inteligencji w końcu domyślił się, że nie są razem z Pearlem w reality show, jednak pragnienie bycia z przyjaciółmi kazało mu milczeć w tej sprawie. Kiedy jednak wszystko wyszło na jaw, a prawdziwi ochroniarze zaginęli w nieszczęśliwym wypadku, Dia i Pearl zaprzysięgli, że będą bronić panienkę. Diamond w roli ochroniarza sprawdzał się równie dobrze jak w roli kabareciarza.
Diamond posiada umiejętność rozumienia emocji Pokemonów, dlatego udało mu się nawiązać bardzo silną więź z legendarnym Mespritem, którego później musiał uwolnić z kwatery Zespołu Galactic.
Diamond przyczynił się do pokonania Cyrusa i uratowania świata.
Pojawia się ponownie w serii Platinum. Ma on na celu obronienie wszystkich legendarnych Pokemonów z Sinnoh przed złapaniem przez Charona oraz chce rozwiązać zagadkę zaginionych ochroniarzy panienki Berlitz.

Pokémony, które ma przy sobie

Obrazek Pokémona

Informacje o Pokémonie

Opis Pokémona

Imię: Lax
Gatunek:
Typ: /
Poziom: 56
Płeć: Samiec

Dia posiada Munchlaxa od rozdziału "Kontra Starly". Jest to leniwy Pokemon, który lubi jeść. Uwielbia chować jagody pod swoje gęste futro, niekiedy używa je jako tajnej broni. Dia bardzo rzadko wystawia go do walki.

Imię: Wig
Gatunek:
Typ: /
Poziom: 60
Płeć: Samiec

Wig jest starterem, którego Dia dostał od profesora Rowana. Ewoluował wraz z Chimhiko w rozdziale "Kontra Skutank i Staravia".

Imię: Don
Gatunek:
Typ: /
Poziom: 49
Płeć: Samiec

Jako Shieldon należał do Byrona, jednak przywiązał się do Diamonda.

Imię: Tung
Gatunek:
Typ: /
Poziom: 53
Płeć: Samiec

Został złapany jako Lickitung w rozdziale "Kontra Lickitung". Uwielbia kolekcjonować różne przedmioty. Ewoluował w rozdziale "Kontra Lickilicky". W mieście Jubilife dopuścił się kradzieży Pokétchów.

Imię: Moo
Gatunek:
Typ: /
Poziom: 65
Płeć: Samiec

Został złapany przez Platinum w mieście Snowpoint w rozdziale "Kontra Dialga i Palkia I", która podczas potyczki z legendarnymi Pokemonami oddała go Diamondowi.

Imię: Gi
Gatunek:
Typ: /
Poziom: 75
Płeć: Nie dotyczy

Po raz pierwszy pojawił się w Świątyni Snowpoint. Przyczynił się do uratowania Platinim, Candice i Maylene, które zostały pokonane przez Jupiter - zaniósł je do Centrum Pokemon. Złapał się sam w rozdziale "Kontra Palkia i Dialga V". Platinum oddała go w ręce Dia.

Imię: Brak
Gatunek:
Typ: /
Poziom: ???
Płeć: Nie dotyczy

Rotom dołączył do Dia i Pearla w rozdziale "Kontra Rotom". Zaatakował chłopców w Starej Chacie, ponieważ chciał się pobawić. Zaczął z nimi podróżować, by móc uniknąć złapania przez Charona.

Pokémony, które ewoluowały, zostały wypuszczone lub wymienione

Obrazek Pokémona

Informacje o Pokémonie

Opis Pokémona

Imię: Wig
Gatunek:
Typ: /
Płeć: Samiec

Ewoluował w Torterra wraz z Chimhiko w rozdziale "Kontra Skutank i Staravia".

Imię: Wig
Gatunek:
Typ: /
Płeć: Samiec

Ewoluował w Grotle w rozdziale "Kontra Roserade".

Imię: Don
Gatunek:
Typ: /
Płeć: Samiec

Należał do Byrona, jednak przywiązał się do Diamonda. Ewoluował podczas starcia z Zespołem Galactic.

Imię: Tung
Gatunek:
Typ: /
Płeć: Samiec

Ewoluował w rozdziale "Kontra Lickilicky".

Pokémony, które posiadał tymczasowo lub nieoficjalnie

Obrazek Pokémona

Informacje o Pokémonie

Opis Pokémona

Imię: Brak
Gatunek:
Typ: /
Płeć: Samica

Fantina pożyczyła Drifblim Platinum, by ta mogła się przedostać do miasta Canalave. Później dziewczyna przekazała Pokemona Diamondowi, który miał ją oddać jego prawowitej właścicielce.

Opracowanie: Wizard i Nid