Facebook Twitter
Kalendarium

Gry Sword i Shield
Polska premiera: 15.11.2019 (za 59 dni)

Sword i Shield promo

pokemon
Bohaterowie to osoby, którym w mandze poświęca się najwięcej uwagi. To oni stanowią podstawę całej historii przedstawionej w komiksie i to z tymi postaciami uosabiają się czytelnicy. W tym dziale możecie się o nich wiele dowiedzieć, przeczytać krótką biografię, poznać cechy ich charakteru i przejrzeć listę pokémonów, które złapali.

Bohaterowie - Blaine

Informacje o Bohaterze

Imię:
Blaine (jap. Katsura)
Wiek: ok. 40 lat
Tytuł: Lider Sali Gimnastycznej
Lokalizacja Sali: Wyspa Cinnabar
Zawód: Badacz Pokémonów
Były Naukowiec Zespołu Rocket
Odznaka w posiadaniu: Volcano Badge (Wulkan)
Ekspert w typie: Ognisty


Opis: Blaine jest byłym członkiem nikczemnego Zespołu Rocket. Jego praca w tej organizacji polegała na przeprowadzaniu eksperymentów na dostarczanych do laboratorium pokémonach. Mężczyzna, z racji ogromnego zainteresowania nauką, początkowo godził się na ową działalność. Jednak do opuszczenia organizacji przekonała go postawa Reda podczas walki z Zespołem Rocket w obronie Mew. Blaine postanawił definitywnie zerwać z działalnością przestępczą i za cel postawił sobie odkupienie win. Red spotkał go po raz pierwszy na Wyspie Cinnabar. Blaine został wtedy zaatakowany przez członków Zespołu Rocket i złapanego przez nich legendarnego Moltresa. Z pomocą przyszedł mu właśnie Red, który w laboratorium Blaine'a ożywił prehistorycznego stworka - Areodactyla.
W czasie pracy dla Zespołu Rocket łącząc DNA tajemniczego pokémona Mew oraz swoje, Blaine zdołał stworzyć potężnego Mewtwo. Ramię mężczyzny zostało zainfekowane szczątkami komórek genetycznego tworu co zaowocowało psychiczną więzią pomiędzy monstrum i jego twórcą. Więź ta ogranicza ich obu, gdyż jeśli oboje zostaną oddzieleni od siebie na dłuższy czas, może to się skończyć tragicznie.
Po ucieczce Mewtwo z laboratorium Zepołu Rocket, Blaine ruszył za nim, by go schwytać. Do walki przyłączył się Red i razem ze swoimi pokémonami udało mu się zamknąć Mewtwo w Master Ball. Po tych wydarzeniach, Blaine powrócił do roli lidera sali gimnastycznej na Wyspie Cinnabar i postanowił odkryć sposób na zerwanie więzi z Mewtwo.
W kolejnej serii pojawił się ponownie. Pomógł Yellow w odnalezieniu Reda i pokonaniu Elitarnej Czwórki. Podczas pojedynku z Lancem został jednak pokonany.
Podczas przygody w Johto, Blaine został partnerem legendarnego pokémona psa - Entei. Pomógł głównym bohaterom w pokonaniu reaktywowanego Zespołu Rocket i ich nowego przywódcy. Lecznicza moc płomieni Entei okazała się być sposobem na przerwanie więzi łączących go z Mewtwo. Od tego momentu, oboje ruszyli swoją drogą.

Blaine, mimo, że zawsze stara się zachować powagę, ma też na swoim koncie zabawne momenty. Trenuje ogniste pokémony, na które zawsze może liczyć. Lubi zagadki i często zadaje je, by rozluźnić atmosferę. W swojej sali gimnastycznej posiada laboratorium, w którym prowadzi badania dotyczące pokémonów i ich środowiska naturalnego.

Blaine często eksperymentuje ze swoim wyglądem, gdyż jest specem od kamuflażu. Najczęściej jednak pojawia się z łysą głową i długimi wąsami. Nosi czarne okulary, biały płaszcz laboratoryjny, czarną koszulę, granatowy krawat, oraz zielone spodnie.Pokémony Bohatera, które ma przy sobie

Obrazek pokémona

Informacje o pokémonie

Rozdział, w którym otrzymał pokémona

Imię: ???
Gatunek: Rapidash
Typ: Ognisty
Poziom: ???
Płeć: ???

Złapał go do rozdziału
"Kontra Moltres"

Imię: ???
Gatunek: Growlithe
Typ: Ognisty
Poziom: ???
Płeć: ???

Złapał go do rozdziału
"Kontra Gastly"

Imię: ???
Gatunek: Arcanine
Typ: Ognisty
Poziom: ???
Płeć: ???

Złapał go do rozdziału
"Kontra Moltres"


Pokémony Bohatera, które miał

Obrazek pokémona

Informacje o pokémonie

Rozdział, w którym otrzymał pokémona

Imię: ???
Gatunek: Mewtwo
Typ: Psychiczny
Płeć: Nie dotyczy

- Stworzył go dla Zespołu Rocket do rozdziału "Kontra Mewtwo I"
- Złapał go z pomocą Reda w rozdziale "Kontra Mewtwo II"
- Wypuścił go w rozdziale "Kontra Hitmontop"

Imię: ???
Gatunek: Entei
Typ: Ognisty
Płeć: Nie dotyczy

- Został jego partnerem w rozdziale "Kontra Entei"
- Wypuścił go w rozdziale "Ostatnia Bitwa XII"

~Wizard