Facebook Twitter
Kalendarium

Gry Sword i Shield
Polska premiera: 15.11.2019 (za 59 dni)

Sword i Shield promo

pokemon
Bohaterowie to osoby, którym w mandze poświęca się najwięcej uwagi. To oni stanowią podstawę całej historii przedstawionej w komiksie i to z tymi postaciami uosabiają się czytelnicy. W tym dziale możecie się o nich wiele dowiedzieć, przeczytać krótką biografię, poznać cechy ich charakteru i przejrzeć listę pokémonów, które złapali.

Bohaterowie - Erika

Informacje o Bohaterce

Imię:
Erika
Wiek: ok. 18 lat
Tytuł: Lider Sali Gimnastycznej
Lokalizacja Sali: Celadon City
Zawód: Wykładowca na Uniwersytecie
Odznaka w posiadaniu: Rainbow Badge (Tęcza)
Ekspert w typie: Trawiasty


Opis: Erika to jedna z liderek sal gimnastycznych w Kanto. Specjalizuje się w walkach trawiastymi pokémonami. Pierwszy raz pojawia się w tomie drugim, kiedy to spotyka się z Redem. Młody trener, gdy tylko dowiedział się, że jest ona w posiadaniu Odznaki Tęczy, postanowił wyzwać ją na pojedynek. Erika wyznaczyła mu jednak pewne zadanie - chłopak musi wpierw odnaleźć pokémona zwanego Eevee. Ma to dowieść jego siły, w rzeczywistości jest to jednak część pewnego planu. Red, z pomocą Billa schwytał jeden okaz z tego gatunku (dosyć wyjątkowy) i dowiedział się, że przeprowadzano na nim eksperymenty genetyczne. Oskarżył o to Erikę i stoczył z nią walkę. Ostatecznie okazało się, że młoda liderka nie jest czarnym charakterem, a eksperymenty na Eevee przeprowadzał Zespół Rocket. Erika jest jednym ze sprawiedliwych liderów w państwie Kanto i przeciwniczką złych rakietowców. Wręczyła ewolucyjnego pokémona Redowi i stała się jego sprzymierzeńcem w walce z okrutnym zespołem. Dwa lata później brała czynny udział w bitwie z Elitarną Czwórką. W serii GSC przyłączyła się do głównych bohaterów i reszty liderów, by powstrzymać reaktywowany Zespół Rocket i Zamaskowanego Mężczyznę.

Erika to ekspert w trawiastych pokémonach i bardzo dobry trener. Jednocześnie jest bardzo miłą i uczuciową dziewczyną. W swoim mieście traktowana jest z wielkim szacunkiem, jako członkini rodziny królewskiej. Trenuje łucznictwo, a w czasie walki, staje się przywódcą obywateli z Celadon City.

Erika jest długowłosą szatynką noszącą we włosach czerwoną opaskę. Często zamiast typowych, ale eleganckich ubrań, zakłada tradycyjne japońskie kimona.

Pokémony Bohaterki, które ma przy sobie

Obrazek pokémona

Informacje o pokémonie

Rozdział, w którym otrzymała pokémona

Imię: Angela
Gatunek: Tangela
Typ: Trawiasty
Poziom: ???
Płeć: Żeńska

Złapała ją do rozdziału
"Kontra Eevee"

Imię: ???
Gatunek: Vileplume
Typ: Trawiasty/Trujący
Poziom: ???
Płeć: ???

Złapała go do rozdziału
"Kontra Eevee"

Imię: ???
Gatunek: Bellsprout
Typ: Trawiasty/Trujący
Poziom: ???
Płeć: ???

Złapała go do rozdziału
"Kontra Eevee"

Imię: ???
Gatunek: Bellossom
Typ: Trawiasty
Poziom: ???
Płeć: ???

Złapała go do rozdziału
"Kontra Chinchou"

Imię: ???
Gatunek: Skiploom
Typ: Trawiasty/Latający
Poziom: ???
Płeć: ???

Złapała go do rozdziału
"Kontra Bellossom"

~Wizard