Facebook Twitter
Kalendarium

Gry Sword i Shield
Polska premiera: 15.11.2019 (za WYDANO! dni)

Sword i Shield promo

pokemon
Bohaterowie to osoby, którym w mandze poświęca się najwięcej uwagi. To oni stanowią podstawę całej historii przedstawionej w komiksie i to z tymi postaciami uosabiają się czytelnicy. W tym dziale możecie się o nich wiele dowiedzieć, przeczytać krótką biografię, poznać cechy ich charakteru i przejrzeć listę pokémonów, które złapali.

Bohaterowie - PearlInformacje o bohaterze - Pearl

Imię: Pearl
Wiek: 11 lat (seria D/P), 12 (seria Platinium)
Rodzinne miasto: Twinleaf
Urodziny: 6 czerwca
Specjalnie umiejętności: Szeroka wiedza na temat ataków i umiejętności Pokemonów

pokemonOpis: Jeden z głównych bohaterów serii DP. Razem z Diamondem tworzy duet kabaretowy, który występuje w regionie Sinnoh przy różnych okazjach. Przypadkowo stał się ochroniarzem niejakiej Berlitz, w trakcie jej podróży na Górę Coronet. Nie ma pojęcia, że cała sprawa z eskortą jest przez wszystkich, prócz niego i Diamonda, brana na poważnie. Komediowy duet przekonany jest, że występuje w reality show, a za wykonanie zadania otrzymają nagrodę. Od dziewczyny, którą ma ochraniać otrzymał Pokédex, Pokétch i ognistego startera – Chimchara.
pokemonPearl jest bardzo niecierpliwym trenerem. To najczęściej z jego powodu on i Diamond wpadają w przeróżne tarapaty. W duecie komediowym to on jest poważnym typem, a jego partner żartownisiem.
Pearl to szczupły blondyn. Ma na sobie czerwono-białą kurtkę, czarne spodnie i zielony szal. Na nadgarstku nosi pomarańczowy Pokétch, a w kieszeni Pokédex w tym samym kolorze.
Wraz z Diamondem postanowili pomóc zdobyć dziewczynie wszystkie odznaki. Przydały się do tego jego szeroka wiedza na temat ataków i zdolności Pokemonów, którą nabył od ojca, Palmera – jednego z Mózgów Strefy Walk w Sinnoh.
Pearl pomógł Platinum nie tylko w zdobyciu odznak, dzięki jego wsparciu mogła również zwyciężyć Konkurs Pokemon w mieście Hearthome.
Kiedy prawda dotycząca ochraniania Platinum wyszła na jaw, Paka i Uji (jej prawdziwi ochroniarze) zaginęli w nieszczęśliwym wypadku. Dlatego też Pearl złożył przysięgę, że ochroni panienkę.
Największą misją chłopaka było uratowanie jednego z legendarnych Pokemonów Sinnoh, Azelfa, z rąk Saturna. Po porażce postanowił, że będzie się uczyć u wodnego lidera, Crashera Wake'a. Nabyta wiedza pozwoliła mu powiększyć swój zespół o silne Pokemony.
Chłopak przyczynił się do uratowania Azelfa, pokonania Cyrusa i uratowania świata przed niszczącą mocą Palki i Dialgi.
Pearl pojawia się ponownie w serii Platinium jako 12-latek. Jego celem jest ochrona wszystkich legendarnych Pokemonów przed Charonem oraz rozwiązanie zagadki zaginięcia ochroniarzy Platinum Berlitz.

Pokémony, które ma przy sobie

Obrazek Pokémona

Informacje o Pokémonie

Opis Pokémona

Imię: Chahiko
Gatunek:
Typ: /
Poziom: 50
Płeć: Samiec

Zadebiutował w rozdziale "Kontra Starly". Jest to pierwszy Pokemon Pearla. Do walki wystawiany bardzo rzadko. Lubi często przedrzeźniać swojego trenera.

Imię: Chimhiko
Gatunek:
Typ: /
Poziom: 65
Płeć: Samiec

Pearl dostał go od profesora Rowana jako Chimchara w rozdziale "Kontra Starly". Ewoluował z Monferno w rozdziale "Kontra Staravia i Stunky II".

Imię: Tauhiko
Gatunek:
Typ: /
Poziom: 58
Płeć: Samiec

Został złapany podczas treningu z Crasherem Wake'iem w rozdziale "Kontra Grimer".

Imię: Dighiko
Gatunek:
Typ: /
Poziom: 48
Płeć: Samiec

Został złapany podczas treningu z Crasherem Wake'iem w rozdziale "Kontra Grimer".

Imię: Rayhiko
Gatunek:
Typ: /
Poziom: 60
Płeć: Samiec

Pojawił się w rozdziale "Kontra Luxio" jako dziki Pokemon odrzucony przez stado. Pearl pomógł mu porozumieć się z watahą. Kiedy ewoluował i spotkał ponownie Pearla, z wdzięczności postanowił się do niego przyłączyć.

Imię: Zelhiko
Gatunek:
Typ: /
Poziom: 53
Płeć: Samiec

Został złapany w rozdziale "Kontra Buizel II". Jest bardzo porywczym i nieposłusznym Pokemonem. Przez okrucieństwo Zespołu Galactic nie ufa ludziom. Został złapany podczas treningu z Crasherem Wake'iem w rozdziale "Kontra Grimer"

Imię: Brak
Gatunek:
Typ: /
Poziom: ???
Płeć: Nie dotyczy

Rotom dołączył do Dia i Pearla w rozdziale "Kontra Rotom". Zaatakował chłopców w Starej Chacie, ponieważ chciał się pobawić. Zaczął z nimi podróżować, by móc uniknąć złapania przez Charona.

Pokémony, które ewoluowały, zostały wypuszczone lub wymienione

Obrazek Pokémona

Informacje o Pokémonie

Opis Pokémona

Imię: Chimhiko
Gatunek:
Typ: /
Płeć: Samiec

Pearl dostał go od profesora Rowana w rozdziale "Kontra Starly". Ewoluował w Infernape'a w rozdziale "Kontra Staravia i Stunky II".

Imię: Chimhiko
Gatunek:
Typ: /
Płeć: Samiec

Pearl dostał go od profesora Rowana w rozdziale "Kontra Starly". Ewoluował w Monferno w rozdziale "Kontra Roserade".

Opracowanie: Wizard i Nid