Facebook Twitter
Kalendarium

Gry Sword i Shield
Polska premiera: 15.11.2019 (za WYDANO! dni)

Sword i Shield promo

pokemon
Pokémon Yellow to reedycja pierwszych gier z tej serii, które pojawiły się poza Japonią. Z racji konsoli na którą została wydana, nie była szczytem techniki, lecz nadrabiała to genialną grywalnością. Od pierwowzorów odróżnia ją tylko kilka szczególów, takich jak np. brak trzech pokemonów do wyboru na starcie - domyślnie dostajemy Pikachu, który porusza się za nami przez całą grę (poza PokeBallem).

Pokémon Yellow

Pokémon Yellow
ポケットモンスター ピカチュウ (japoński tytuł)
platforma:Nintendo Game Boy Color
gatunek:RPG
premiera: 16 czerwca 2000 (Europa) 1 października 1999 (USA) 12 września 1998 (Japonia)
developer:Game Freak
wydawca:Nintendo
pokemony:151
Opis
Pokemon Yellow jest reedycją poprzednich części (Red,Blue, Green), tym razem wątek gry jest znany z anime - wcielamy się w postać trenera (tu: Asha), naszym starterem w ten sposób zostaje Pikachu. Jest on jedynym Pokemonem w grze, który może podążać ciągle za krokiem trenera, nie jest schowany do PokeBalla. W każdej
chwili, możemy zobaczyć w jakim jest nastroju

Tak jak w poprzedniczkach wyruszamy w podróż po regionie Kanto, by zostać mistrzem i złapać je wszystkie. Możemy zdobyć wszystkie trzy startery z Pokemon Red/Blue/Green - Bulbsaura, Charmandera i Squirtle'a. Z wątku znanego z anime pojawia się Zespół R, którymi członkami są Jessie i James.

Od strony technicznej, Pokemon Yellow prezentuje się nieco lepiej od poprzedniczek. Poprawiono animację - są one znacznie płynniejsze, a Pokemony wyglądają o wiele wyraźniej. Gra również wykorzystuje Link Cable dzięki któremu możemy toczyć i wymieniać się Pokemonami z przyjaciółmi.

Galeria

~pokemon valhallaPokémon Yellow