Facebook Twitter
Kalendarium

Gry Sword i Shield
Polska premiera: 15.11.2019 (za WYDANO! dni)

Sword i Shield promo

pokemon
Pokémon Yellow to reedycja pierwszych gier z tej serii, które pojawiły się poza Japonią. Z racji konsoli na którą została wydana, nie była szczytem techniki, lecz nadrabiała to genialną grywalnością. Od pierwowzorów odróżnia ją tylko kilka szczególów, takich jak np. brak trzech pokemonów do wyboru na starcie - domyślnie dostajemy Pikachu, który porusza się za nami przez całą grę (poza PokeBallem).

Pokémon Yellow - Unknown Dungeon

Unknown Dungeon

Przedmioty:
1 i 4 Max Elixer 7 Max Review
2 i 5 Nugget 8 Ultra Ball
3 i 6 Full Restore


Zobacz plan - Unknown Dungeon

Droga na szczyt!

Kiedy już pokonamy Elitarną Czwórkę i naszego rywala, najwyższa pora udać się do ostatniego, nieeksplorowanego miejsca w grze - Unknown Dungeon'u. Jest on położony tuż obok Cerulean i możemy do niego dotrzeć, udajšc się na północ, a następnie skręcajšc na Trasie 24 w lewo. Tutaj spływamy w dół, a naszym oczom ukazuje się wejście. UWAGA!!! Ta strona dotyczy tylko gier Red i Blue, w Yellow ta lokacja jest zupełnie inna!
Wewnątrz jaskini czekają na nas Pokémon'y, od poziomu 45, wzwyż. Nie mówię, że któryś z nich będzie miał level 100, bo to by była przesada, ale za każde zwycięstwo, dostaniemy około 1000 EXP'a. Tutaj też czeka na nas największe wyzwanie w grze - Mewtwo. Ten zmodyfikowany genetycznie, potężny stwór, jest na 70 levelu. Warto więc zabezpieczyć się w Master Ball'a, lub sporš liczbę Ultra Ball'ów.
Po wejściu do środka, udajemy się do drabinki A, przechodzimy przez prosty labirynt i w krótkim czasie trafiamy do drabinki B i tak dalej. Majšc przed sobš mapę i wiedzšc, jak się niš posłużyć, nie widzę sensu, żebym jeszcze dodatkowo pisał, co i jak. Po prostu, idziemy przed siebie i nie zważamy na przeszkody. Warto pamiętać, aby po drodze podnosić z ziemi poszczególne przedmioty, gdyż mogš się nam one przydać w walce ze 150 Pokémon'em. Trzecie piętro nie powinno stanowić już żadnego problemu. Po krótkim czasie dopływamy do naszego celu i czym prędzej zapisujemy grę. Nie ma co się nad tym zastanawiać. Mewtwo, w porównaniu z Legendarnymi Ptakami jest naprawde potężny, a szansa, że bez Master Ball'a uda się go nam złapać, dosyć niewielka. Warto, w standardowy sposób, zmęczyć go na maksa, uśpić i tak przygotowanego złapać w Ultra Ball'a. Po zdobyciu tego okazu, pozostaje nam już tylko skompletować pozostałe, brakujšce Stworki. Po dyplom, mówišcy o złapaniu wszystkich Pokémon'ów, możecie udać się do Celadon. GRATULACJE!!!

Pokémon: Red Blue Yellow
Arbok Rzadko --- ---
Raichu Rzadko Rzadko ---
Sandslash --- Rzadko Rzadko
Wigglytuff Rzadko Rzadko ---
Golbat Często Często Często
Gloom --- --- Rzadko
Parasect Rzadko Rzadko Rzadko
Venomoth Rzadko Rzadko Rzadko
Kadabra Rzadko Rzadko ---
Weepinbell --- --- Rzadko
Graveler --- --- Często
Magneton Często Często ---
Dodrio Często Często ---
Hypno Rzadko Rzadko ---
Electrode Często Często ---
Marowak Rzadko Rzadko ---
Lickitung --- --- Rzadko
Rhyhorn --- --- Rzadko
Rhydon Rzadko Rzadko Rzadko
Chansey Rzadko Rzadko Rzadko
Ditto Rzadko Rzadko Rzadko


<< Wstecz - KONIEC!!!

~Waldek