Facebook Twitter
Kalendarium

Gry Sword i Shield
Polska premiera: 15.11.2019 (za WYDANO! dni)

Sword i Shield promo

pokemon
Pokémon Yellow to reedycja pierwszych gier z tej serii, które pojawiły się poza Japonią. Z racji konsoli na którą została wydana, nie była szczytem techniki, lecz nadrabiała to genialną grywalnością. Od pierwowzorów odróżnia ją tylko kilka szczególów, takich jak np. brak trzech pokemonów do wyboru na starcie - domyślnie dostajemy Pikachu, który porusza się za nami przez całą grę (poza PokeBallem).

Pokémon Yellow - Saffron City

Saffron City

 Lokacje:
 A Pokémon Center
 B Pokémon Mart
 C Silph Co.
 D Saffron City Gym
 E Saffron City Dojo
 F Mr.Psychic House
 G Copycat House
 Poké-Mart:
Greatball600
Hyper Potion1500
Max Repel700
Escape Rope550
Full Heal600
Review1500


Zobacz mapę - Saffron City

Podwójne wyzwanie!

    Jak pewnie większość z Was zauważyła, Saffron jest nieco nietypowym miastem, a to dlatego, że znajdują się tu aż dwa Stadion'y. Pierwszy z nich to oficjalna arena Ligii, drugi zaś to zwykłe Dojo. Polecam na początek odwiedzić to drugie miejsce, gdzie po wygranej z przywódcą, będziemy mogli wybrać sobie Pokemon'a - Hitmonchan'a lub Hitmonlee. Kiedy skończymy tutaj, przenieśmy się na prawo.
    Sabrina, miejscowa Liderka, z pewnością nie należy do łatwych przeciwników. Jej podopieczni są na dość wysokich poziomach, więc jeśli nie czujemy się na siłach, warto wcześniej pokonać wszystkich asystentów w sali. Kadabra i Alakazam rywalki mogą nam dostarczyć sporo atrakcji, jednak aby się z nimi uporać, można spróbować szczęścia z Duchem lub Robakiem. Jeśli Beedrill zna już Tweenedle, nie powinno być dużych trudności, podobnie z Haunter'em lub Gengar'em. Ważne jest, aby dobrze wyćwiczyć Speed, gdyż Psycho-Pokemon'y są znane z szybkiego poruszania się. Za wygraną walkę dostaniemy Marsh Badge oraz TM46.
    Opuszczamy Stadion i zadowoleni udajemy się do domku, położonego na północnym krańcu miasta. Poznamy tutaj Duplicę, która w zamian za Poke-Doll, da nam jedną z Technicznych Maszyn. Aby zdobyć porządany przedmiot, nie ma nic prostszego. Wystarczy tylko udać się do Celadon, gdzie zdobędziemy lalę (Centrum Handlowe), a następnie oddać ją dziewczynie. Również w domku, umieszczonym w prawym, dolnym rogu Saffron, dostaniemy od jego mieszkańca TM29 - Psychic. Jest to jeden z najpotężniejszych Psycho-ataków, więc Pokemon'a, którego go nauczymy, powinniśmy dobrze wyszkolić. Na koniec wchodzimy do budynku Silph Co., a gdy go oswobodzimy, udajemy się do Celadon, skąd nadal kierujemy się na zachód.


<< Wstecz -