Facebook Twitter
Kalendarium

Gry Sword i Shield
Polska premiera: 15.11.2019 (za WYDANO! dni)

Sword i Shield promo

pokemon
Pokémon Yellow to reedycja pierwszych gier z tej serii, które pojawiły się poza Japonią. Z racji konsoli na którą została wydana, nie była szczytem techniki, lecz nadrabiała to genialną grywalnością. Od pierwowzorów odróżnia ją tylko kilka szczególów, takich jak np. brak trzech pokemonów do wyboru na starcie - domyślnie dostajemy Pikachu, który porusza się za nami przez całą grę (poza PokeBallem).

Pokémon Yellow - Team Rocket Hideout

Team Rocket Hideout

Przedmioty:
1 Escape Rope 8 Rare Candy
2 Hyper Potion 9 TM10
3 Nugget 10 Lift Key
4 TM07 11 TM02
5 Moon Stone 12 Iron
6 Super Potion 13 Silph Scope
7 Rare Candy


Zobacz plan - Team Rocket Hideout

Nieczysta gra?!

Udajemy się do kasyna, gdzie żebramy u graczy nieco żetonów. Kiedy wszystko już zbierzemy, podchodzimy do Grunt'a i staczamy z nim walkę. Frajer znika, a my podchodzimy do plakatu, za którym znajduje się przełącznik, otwierający nam zejście w dół.
Najprościej będzie nam przechodzić, jeśli pokonamy wszystkich trenerów na poszczególnych piętrach. Zacznijmy więc od pierwszego. Po obydwu stronach czekają na nas przeciwnicy, których powinniśmy powalić bez większych problemów. W pomieszczeniu po lewej podnosimy Escape Rope. Idziemy niżej, gdzie czeka na nas coś w rodzaju łamigłówki. Aby to przejść nie trzeba się zbytnio wysilać, wystarczy tylko przeanalizować mapkę. Przy okazji można tu podnieść sporo przydatnych Item'ów. Jeżeli chcemy, przechodzimy przez kręte panele i wracamy na pierwsze piętro, tyle, że w innym miejscu. Teraz pokonujemy dwóch Rocket'ów i podnosimy Hyper Potion. Wracamy i schodzimy na dół.
Zaraz po zejściu kierujemy się na południe i po odniesieniu zwycięstwa nad jednym z strażników, podnosimy TM. Teraz udajemy się na górę i na lewo, gdzie czeka na nas kolejna zabawa z panelami. Zadanie to nie jest wcale takie trudne i już po chwili stajemy naprzeciw schodami. Po przejściu na kolejny poziom, udajemy się na północ, gdzie zdobywamy wreszcie Lift Key. Oczywiście, nie ma nic za darmo i aby go dostać, trzeba najpierw pokonać jednego z Grunt'ów. Wracając, zabieramy ze stolika HP UP i wychodzimy na górę. Wracamy na drugie piętro, przechodzimy przez gmatwaninę i wsiadamy do windy. Możemy teraz udać się pierwsze piętro, gdzie czeka nas jedna walka lub na czwarte, gdzie ruszymy na spotkanie z Giovanni'm.
Zabieramy ze stolika Iron i wygrywamy z dwoma strażnikami. Kiedy ostatni z nich polegnie, brama automatycznie się otworzy, dając nam dostęp do "Boss'a". Nasz oponent używa Pokemon'ów Kamiennych i Ziemnych, co w przeważającej mierze nie stanowi problemu dla Trawy lub Wody. Wyjątek od tej zasady stanowi Kangaskhan, ale i z nim nie powinno być większych trudności. Po zwycięstwie, Team Rocket zniknie z Celadon na dobre, a my zdobędziemy Silph Scope.

Jessie i James!I oto ponownie przyjdzie nam zmierzyć się z popularnymi oprychami. Przybyli oni do Celadon w zastępstwie dwóch osobistych strażników Giovanni'ego i można ich spotkać tylko w Żółtej Edycji. Ich Stworki nie należą wcale do najsilniejszych osobników, jednak od ostatniego spotkania minęło trochę czasu i zdążyły one wszystkie, podrosnąć do poziomu 2 5. Jeżeli użyjemy przeciwko nim jakiegoś Ziemnego i Walczącego Poka, nie powinniśmy mieć większych problemów.<< Wstecz -