Facebook Twitter
Kalendarium

Gry Sword i Shield
Polska premiera: 15.11.2019 (za WYDANO! dni)

Sword i Shield promo

pokemon
Pokémon Yellow to reedycja pierwszych gier z tej serii, które pojawiły się poza Japonią. Z racji konsoli na którą została wydana, nie była szczytem techniki, lecz nadrabiała to genialną grywalnością. Od pierwowzorów odróżnia ją tylko kilka szczególów, takich jak np. brak trzech pokemonów do wyboru na starcie - domyślnie dostajemy Pikachu, który porusza się za nami przez całą grę (poza PokeBallem).

Pokémon Yellow - Rock Tunnel

Rock Tunnel

Zobacz plan - Rock Tunnel

Rzućmy na to trochę światła!

    Od razu, przy wejściu, stosujemy Flash'a, co znacznie ułatwi nam przemieszczanie się po korytarzach. Zanim staniemy do walki z Pokemaniac'iem, skręćmy w prawo i podnieśmy Repel. W momencie, gdy nasi podopieczni będą już słabi, zastosujemy ten przedmiot, aby pozbyć się dzikich natrętów. Droga na tym etapie nie jest jeszcze trudna, więc przebywamy ją bez większych problemów, schodząć po drabince na niższe piętro.
    Zjeżdżamy na południe i skręcamy w lewo. Tutaj, w wąskim korytarzu pokonujemy kolejnego oponenta, a następnie udajemy się prosto i podnosimy z ziemi Review. Wracamy się odrobinkę i udajemy się na górę. Teraz czeka nas maraton, pomiędzy zygzakowatymi ścianami jaskini. Przejście przez niego wcale nie należy do najtrudniejszych, toteż po chwili dochodzimy do nieco większej komnaty. Tutaj, w okół sporego zbiorowiska kamieni, czekają na nas Hikerzy. Niezależnie od tego, którędy się udamy, tak czy siak będziemy musieli walczyć z jednym z nich. Kiedy się już z tym uporamy, schodzimy po drabinie.
    Tutaj znowu spotykamy się z podobną alternatywą jak przed chwilą. Niezależnie od tego, jaką trasę wybierzemy i tak będziemy musieli walczyć, przynajmniej z jednym Hiker'em. Dobrze by było, gdybyśmy pokonali ich obydwu, a to dlatego, ponieważ dostaniemy więcej EXP'a. Jedziemy kawałek w prawo, podnosimy Escape Rope i schodzimy na niższe piętro. Tutaj ponownie czeka nas rozwidlenie. Mogę ręczyć, że na górze nie ma nic ciekawego, zatem polecam od razu udać się na południe. Skręcamy w lewo i walczymy z trenerką m.in Jigglypuff'a. Wracamy i przejeżdżamy przez kolejny przesmyk, gdzie czeka na nas nowy oponent. Przed drabiną pokonujemy jeszcze jednego Pokemianiac'a i wchodzimy na górę.
    Teraz musimy jeszcze stoczyć serię potyczek z trenerami, których równie dobrze mogło by tu nie być. Cóż, taki już los ambitnego gracza, że musi pokonać każdego, kto stanie mu na drodze. Kiedy ujrzymy tablicę z kierunkowskazem, odbijamy w dół, by w końcu opuścić ściany tego olbrzymiego kompleksu.


Pędem w Lavender!

   Wychodząc z jaskini jesteśmy już pewnie pożądnie zmęczeni, tak wiele różnorodnych trenerów i ich Poków można spotkać jeszcze tylko w Victory Road. Mimo to nie poddawajmy się i ostatkiem sił skierujmy się na południe. Po drodze podnieśmy jeszcze z ziemi Nanab Berry. W końcu docieramy do Lavender, gdzie narazie tylko leczymy nasze Pokemon'y. Dalsze działania tu i tak nie przyniosą nam większego rezultatu, więc opuszczamy narazie miasto, kierując się na zachód.

Pokémon: Red Blue Yellow
Zubat Często Często Często
Machop Często Często Rzadko
Geodude Często Rzadko Rzadko
Onix Rzadko Rzadko Rzadko<< Wstecz -