Facebook Twitter
Kalendarium

Gry Sword i Shield
Polska premiera: 15.11.2019 (za WYDANO! dni)

Sword i Shield promo

pokemon
Pokémon Yellow to reedycja pierwszych gier z tej serii, które pojawiły się poza Japonią. Z racji konsoli na którą została wydana, nie była szczytem techniki, lecz nadrabiała to genialną grywalnością. Od pierwowzorów odróżnia ją tylko kilka szczególów, takich jak np. brak trzech pokemonów do wyboru na starcie - domyślnie dostajemy Pikachu, który porusza się za nami przez całą grę (poza PokeBallem).

Pokémon Yellow - Cerulean City

Cerulean City

 Lokacje:
 A Pokémon Center
 B Cerulean City Gym
 C Sklep Rowerowy
 D Okradziony Dom
 F Pokémon Mart
 Poké-Mart:
Pokéball200
Potion300
Escape Rope550
Antidote100
Repel350
Paralyz Heal200
Awaking200
Burn Heal250
Zobacz mapę - Cerulean City

Niebieskie Szaleństwo!

    Zanim rzucimy wyzwanie drugiemu Liderowi, warto zaglądnąc na chwilę do Centrum Pokemon. Jeżeli jeszcze nie mamy ze sobą żadnego Elektrycznego, lub Trawiastego Poka, udajmy się na Tras 24-25, gdzie czeka na nas kilkoro trenerów. Ja z góry zakładałem ewentualne trudności, związane z Charmander'em, zatem udało mi się wcześniej złapać Pikachu. Po podniesieniu go na 20 poziom, biegnę do Sali (Wam także radzę przygotować się w ten sposób). Uzbrojmy się w kilka Potion i ruszajmy po Order. Asystenci Liderki nie powinni nam sprawić większych problemów. Najgorzej rzecz ma się ze Starmie, która nie dość, że posiada sporą szybkość, to jeszcze jest w stanie się Regenerować. Jest to naprawdę ciężki przeciwnik, szczególnie, jeśli za startera wybrało się Charmander'a. Odznaka Kaskady i TM11 - Bubblebeam, to nagrody, które czekają na nas po wygranej walce. Dzięki temu Orderowi możemy używać techniki Cut poza pojedynkiem, oraz posiadamy kontrolę nad Pokemon'ami z zamiany, które nie osiągneły jeszcze 30 poziomu.
    Przy Centrum Pokemon jest położony domek, w którym dostajemy propozycję zamiany. Niestety, narazie nie mamy Poliwhirl'a, ale może w krótce będziemy w stanie wrócić tu ponownie. W miasteczku jest również sklep rowerowy, w którym niestety nie jesteśmy w stanie narazie się zapoatrzyć. W miasteczku jest też dom pewnego staruszka, który powie nam wszystko na temat różnych Odznak. Narazie nie mamy tu nic więcej do roboty, dlatego obieramy kierunek północny. Przy wyjściu z miasta natkniemy się na naszego rywala. W jego teamie znajdują się przeważnie Abra i Pidgey, oraz podstawowa forma startera.

Bulbasaur za darmo!


    Cóż, to wcale nie jest pomyłka. Tego rzadkiego i cennego Pokemon'a otrzymamy w Cerulean za jedyne... nic! Oczywiście, jest tu pewien kruczek, gdyż opiekunka zagubionego Stworka odda go w ręce trenerowi, który dobrze troszczy się o swoich podopiecznych. Kogo można spytać o takie rzeczy, jeśli nie Pikachu? Podsumowując. Jeżeli Twoja Elektryczna Mysz jest szczęśliwa, dostaniemy Poke-Bulwę bez większych problemów. Jeśli nie, udajmy się na drobny trening, by poprawić jego nastrój.

<< Wstecz -