Facebook Twitter
Kalendarium

Gry Sword i Shield
Polska premiera: 15.11.2019 (za WYDANO! dni)

Sword i Shield promo

pokemon
Pokémon Yellow to reedycja pierwszych gier z tej serii, które pojawiły się poza Japonią. Z racji konsoli na którą została wydana, nie była szczytem techniki, lecz nadrabiała to genialną grywalnością. Od pierwowzorów odróżnia ją tylko kilka szczególów, takich jak np. brak trzech pokemonów do wyboru na starcie - domyślnie dostajemy Pikachu, który porusza się za nami przez całą grę (poza PokeBallem).

Pokémon Yellow - Mt. Moon

Mt.Moon

Przedmioty:
1 Potion 5 Escape Rope
2 TM12 6 Moon Stone
3 Potion 7 TM01
4 Rare Candy 8 HP UP


Zobacz mapę - Mt.Moon

Skamielinowa Gorączka!

Zacznę może od tego, żeby rozglądać się bacznie po jaskini. Możemy tu spotkać rzadkiego Pokemon'a - Clefairy, zatem nie traćmy czujności. Poza tym warto dodać, że w górze jest sporo trenerów, a konstrukcja korytarzy na tyle pokręcona, że łatwo się tu zgubić. Na szczęście, od czego macie tą solucję. Aha, nie warto przejmować się Zubat'ami, w końcu to też są jakieś punkty doświadczenia.
Na początek kierujemy się na lewo, gdzie zgarniamy TM12 - Water Gun i Potion. Wierzcie lub nie, ale ten drugi Item moze się okazać szczególnie przydatny, w czasie pojedynku z Paras'em. Teraz jednak rzućmy wyzwanie pierwszemu trenerowi, którego mamy akurat pod ręką. Po wygranej walce dowiadujemy się, że czeka nas tu starcie z Zespołem R. Po tej stronie groty wszystko jest narazie zrobione, więc udajemy się w prawo, do momentu, aż nie zetkniemy się z dziewczyną, stojącą przy tablicy. Po pozbyciu się jej, czeka nas trochę chodzenia. Zanim zejdziemy po drabince, którą napotykamy na swej drodze, udajmy się na południe. Tutaj, natkniemy się na dwojkę trenerów, wśród których jeden jest Super Nerd'em. Utrudnia on dostęp do kolejnego Potion'a. Na wschodzie znajdziemy Rare Candy, jednak narazie zostawmy je w plecaku. Wracając na górę, zaczepmy jeszcze Bug Catcher'a, wejdźmy na ściekżę, która wiedzie za ścianą działową, podnieśmy Escape Rope, a następnie zejdźmy po drabinie.
Tutaj, w przejściu, jeśli poświęcimy troszkę czasu, będziemy mogli złapać sobie Paras'a. Po zejściu na niższe piętro, czeka nas walka z Rocket'owcem. Przechodzimy kawałek, wychodzimy po schodkach i zabieramy HP UP. Wracamy na pierwszy poziom, a następnie idziemy w prawo i do góry. Zamieńmy zdanie z kolesiem, który stoi w prawym, górnym rogu, aby dowiedzieć się czegoś nowego o Brock'u. Teraz obieramy kierunek na zachód. W końcu docieramy do zakrętu, gdzie schodzimy po kolejnej drabince. Przechodzimy przez korytarz, pokonujemy kolejnego Grunt'a i podnosimy TM01. Co więcej, na jednym ze stalaktytów znajdziemy jeszcze Ether. Wrcamy i zwalczamy następnego natręta w szortach. Skręcamy na północ, wygrywamy z Hiker'em, podnosimy pierwszy Moon Stone, a następnie schodzimy w dół.
Mam teraz do pokonania ostatni korytarz, który wyprowadzi nas do dosyć sporego kompleksu. Udajemy się na północ, gdzie na ziemi znajdujemy Reviev. Wracamy do punktu wyjścia, a następnie schodzimy po schodach w dół i stajemy do walki z trzecim już Grunt'em. Długim, pokręconym korytarzem idziemy ciągle przed siebie, aż w końcu skręcamy w lewo. Jesteśmy już prawie przy wyjściu. Czeka nas tylko jeszcze kilka rzeczy do zrobienia. Po pierwsze, aby mieć już to miejsce za sobą i nie wracać tu bez potrzeby, rozejrzyjmy się za dziką Clefairy. Po drugie, po pokonaniu czwartego Grunt'a, skręcamy w wąską wnękę po prawej stronie, gdzie podnosimy kolejny Moon Stone. Powyżej, na schodach czeka na nas przeciwnik. Tym razem jest on już ostatni w tej jaskini, ale pokonanie go, po tak długiej trasie wcale nie należy do łatwych. Koleś ma problem, żeby podzielić się z nami znalezioną skamieliną, jednak malutka perswazja załatwia sprawę. Musimy tutaj wybrać, którego z Pokemon'ów chcemy mieć w późniejszym czasie: Kabuto (Helix Fossil) czy Omanyte (Dome Fossil).
Decyzja znowu zależy od preferencji gracza, więc niczego nie będę doradzał. Po dokonaniu wyboru, nasz nowy "kolega" zabiera swoją działkę, a my możemy opuścić raz na zawsze teren Księżycowej Góry.

"By uchronić świat od dewastcji!"W Żółtej Edycji, tuż przed wyjściem z jaskini, drogę zagrodzi nam znajoma skądś para. Są to Jessie i James, których poznaliśmy już, oglądając serial telewizyjny. Oprychów jest tym razem dwójka, gdyż Meowth jest jednym z ich Pokemon'ów. Aby pokonać natrętnych przestępców, najlepiej użyć kombo: Walcząco-Psychicznego. Nadają się do tego Nidorino i Butterfree. Oczywiście, styl walki pozostawiam Wam. Wszystkie trzy Stworki (Meowth, Ekans i Koffing) są na 14 levelach.

Pokémon: Red Blue Yellow
Sandshrew --- --- Rzadko
Clefairy Rzadko Rzadko Rzadko
Zubat Często Często Często
Paras Rzadko Rzadko Rzadko
Geodude Często Często Często


<< Wstecz -