Facebook Twitter
Kalendarium

Gry Sword i Shield
Polska premiera: 15.11.2019 (za WYDANO! dni)

Sword i Shield promo

pokemon
Pokémon Yellow to reedycja pierwszych gier z tej serii, które pojawiły się poza Japonią. Z racji konsoli na którą została wydana, nie była szczytem techniki, lecz nadrabiała to genialną grywalnością. Od pierwowzorów odróżnia ją tylko kilka szczególów, takich jak np. brak trzech pokemonów do wyboru na starcie - domyślnie dostajemy Pikachu, który porusza się za nami przez całą grę (poza PokeBallem).

Pokémon Yellow - Pewter City

Pewter City

 Lokacje:
 A Pokémon Center
 B Pokémon Mart
 C Pewter City Gym
 D Muzeum
 E Zaplecze Muzealne
 Poké-Mart:
Pokéball200
Potion300
Escape Rope550
Antidote100
Paralyz Heal200
Awaking200
Burn Heal250
Zobacz mapę - Pewter City
Smak pierwszego zwycięstwa!

    Nareszcie dotarliśmy do miasta, w którym czeka na nas pierwszy Stadion. Zanim jednak będziemy w pełni gotowi, by w nim zadebiutować, poświęćmy odrobinkę czasu na trening. Po wyleczeniu naszych Stworków, podnieśmy każdego z nich (a przynajmnie dwa) na poziom 15-16. Tylko wówczas będziemy mogli powiedzieć, że mamy jako tako przewagę nad Liderem. Oczywiście, wykluczam tu posiadanie Squirtle'a i Bulbasaur'a, gdyż te istoty znacznie ułatwiają sprawę.
    W Centrum leczymy ranne Stworzonka, a następnie, gdy potrzebujemy treningu, wracamy do lasu. Kiedy wszystko jest gotowe, uderzamy do Sali. Nasz oponent używać będzie Kamiennych Poków, zatem skuteczna na niego będzie trawa. Bulbasaur i Butterfree raczej dadzą sobie radę, jednak z zaznaczeniem, że ten drugi przetrzyma natarcia wroga. Także Squirtle nie będzie miał problemów. Charmander i Pikachu z kolei, dobrze będą zastąpieni przez Nidoran'a M lub Mankey'a, oraz ich "Walczące" ataki. Za wygraną dostaniemy naszą pierwszą Odznakę - Boulder Badge oraz TM34 - Bide. Dzięki temu orderowi, nasi podopieczni będą mogli używać Flash'a, gdy tylko się go nauczą. Jest oczywiście sposób, by wygrać starcie w Pokemon Yellow. Wystarczy, że nasza Elektryczna Mysz nauczy się Double Team'a, Tail Whipe'a i Quick Attack'u. Najpierw zwiększamy naszą skuteczność do uników, później osłabiamy obronę oponenta, a na koniec uderzamy go fizycznym atakiem. Nie obejdzie się tu bez kilku Potion'ów.
    Na koniec wspomnę jeszcze o Pokemon'owym Muzeum, które możemy zwiedzić za 50$. Nie ma tam specjalnie nic ciekawego, ale kiedy wrócimy do Pewter, znając HM01, utorujmy sobie przejście do bocznych drzwi, gdzie naukowiec wręczy nam skamieniały bursztyn (Old Amber). Mając ten przedmiot, będziemy mogli zdobyć w późniejszym etapie gry Aerodactyl'a. Leczymy poturbowane Poki i udajemy się w dalszą drogę.


<< Wstecz -