Facebook Twitter
Kalendarium

Gry Sword i Shield
Polska premiera: 15.11.2019 (za WYDANO! dni)

Sword i Shield promo

pokemon
Pokémon Yellow to reedycja pierwszych gier z tej serii, które pojawiły się poza Japonią. Z racji konsoli na którą została wydana, nie była szczytem techniki, lecz nadrabiała to genialną grywalnością. Od pierwowzorów odróżnia ją tylko kilka szczególów, takich jak np. brak trzech pokemonów do wyboru na starcie - domyślnie dostajemy Pikachu, który porusza się za nami przez całą grę (poza PokeBallem).

Pokémon Yellow - Viridian Forest

Viridian Forest
    

 Przedmioty:
 1 Pokéball
 2 Antidote/Potion
 3 Potion


Zobacz mapę - Viridian Forest
Elektryczna Mysz - poszukiwana!

    Obszar, na którym znaleźliśmy się po przejściu przez bramę jest dość spory. Warto zaznaczyć, że spotkamy tu sporo trenerów, których raczej bez problemu pokonamy używając latającego Stworka. Również Charmander spisze się na medal, więc nie czekając długo, rozpoczynamy penetrację terenu.
    Najpierw udajemy się na zachód (lewo), na północ (góra) i znów na zachód. Dotrzemy tym sposobem do ślepego zauka, w którym na ziemi podniesiemy upuszczony Pokéball. Wracamy z powrotem, ewentualnie bieżemy malutki skrót i skręcamy w prawo, schodząc już w dół. Zanim udamy się dalej, poszperajmy chwilę na obszarze zarośli, próbując złapać Pikachu. Jego pojawienie się jest raczej losowe, czasem spędzimy tu sporo czasu, warto jednak się w niego zabezpieczyć, szczególnie, jeśli posiadamy ze sobą tylko Charmander'a. Idąc na dół, docieramy do punktu wyjścia, teraz obieramy kierunek wschodni, gdzie na końcu drogi leży kolejne Potion. Teraz skręcamy na górę, gdzie czeka nas pierwsza potyczka z trenerem. Po pokonaniu go idziemy w górę, gdzie czeka na nas kolejny Kolekcjoner Robaków. Po odniesieniu drugiej wygranej, kierujemy się wciąż na północ, gdzie po drodze podnosimy tym razem Antidotum. Teraz stajemy przed wyborem trasy. Na rozwidleniu kierujemy się narazie do góry, gdzie czeka nas kolejna walka. Kiedy się z nim uporamy, schodzimy w dół, by złapać pozostałe Poké-Robaki. Już w krótce opuścimy to miejsce, w tym celu przechodzimy przez krętą dróżkę. Przy przedostatnim zakręcie możemy rzucić wyzwanie Bug Catcher'owi. Schodząc na południe, nie zapomnijmy o Potion'ie, leżącym w prawym rogu trasy. Teraz, na ostatniej prostej, czeka nas już tylko potyczka z ostatnim oponentem.
    Po chwili, naszym oczom ukazuje się kolejny duży budynek. Po wyjściu z niego, stajemy na otwartej przestrzeni - Pewter City jest tuż przed nami!

Pokémon: Red Blue Yellow
Caterpie Rzadko Często Często
Metapod Rzadko Często Często
Weedle Często Rzadko ---
Kakuna Często Rzadko ---
Pidgey --- --- Rzadko
Pidgeotoo --- --- Rzadko
Pikachu Rzadko Rzadko ---


<< Wstecz -