Facebook Twitter
Kalendarium

Gry Sword i Shield
Polska premiera: 15.11.2019 (za WYDANO! dni)

Sword i Shield promo

pokemon
Pokémon Yellow to reedycja pierwszych gier z tej serii, które pojawiły się poza Japonią. Z racji konsoli na którą została wydana, nie była szczytem techniki, lecz nadrabiała to genialną grywalnością. Od pierwowzorów odróżnia ją tylko kilka szczególów, takich jak np. brak trzech pokemonów do wyboru na starcie - domyślnie dostajemy Pikachu, który porusza się za nami przez całą grę (poza PokeBallem).

Pokémon Yellow - Pallet Town

Pallet Town


Lokacje:
A Twój Dom
B Dom Rywala
C Laboratorium Profesora Oak'a

Przygodę czas zacząć!

Budzimy się w pokoju, w swoim własnym mieszkanku, gdzie praktycznie rozpoczyna się nasza przygoda. W komputerze znajduje się darmowe Potion, które może okazać się przydatne w pojedynku z Rywalem. Po wybraniu Itemu, schodzimy na dół, gdzie koniecznie zamieniamy zdanie z naszą mamą. Następnie wychodzimy z domku. Teraz, jeśli bardzo chcemy, udajemy się porozmawiać z mieszkańcami naszej rodzinnej miejscowości. Jeśli z kolei zamierzamy raczej skoncentrować się na błyskawicznym przejściu gry, od razu udajmy się na północ, gdzie spotkamy się z Oakiem. Sąsiad zabierze nas do swojego Laboratorium, gdzie stajemy przed ciężkim wyborem naszego startera.

Twój Pokémon:
Bulbasaur
Charmander
Squirtle
Pikachu
Typ Pokémona: Roślina/Trucizna Ogień Woda
Elektryczny
Pokémon Rywala:
Charmander
Squirtle
Bulbasaur
Eevee
Poziom trudności: Łatwy Trudny Średni
Mieszany

Ja osobiście nie doradzę Ci, którego Stworka wybrać. Zależy to raczej od prywatnych preferencji. Ponieważ wiem, że nie będę się bawić z innymi Ognistymi Pokami, a w planie mam zamiar dołożyć Trawiaste i Wodne istoty, dlatego sam wybrałem Charmandera. Gary (przyjmijmy, że tak nazwie się rywal w mojej solucji), zawsze wskaże Pokémona, który posiada nad naszym przewagę. Szczęśliwi i pełni energi zamierzamy się ulotnić, kiedy drogę zastępuje nam wnuk Profesora, wyzywając nas na pojedynek. Nie będzie to z pewnością łatwe starcie, jednak jeśli skupimy się głównie na zadawaniu obrażeń, wygraną mamy raczej w kieszeni. W wypadku, gdyby nasze HP kurczyło się zbyt szybko, użyjmy Potion, który wyciągnęliśmy z komputera. Wygrana gwarantuje nam około 70 EXP, co z pewnością podniesie nas na 6 poziom. Po skończonej potyczce opuszczamy miasto, ruszając trenować.

Pierwsze różnice!


W Żółtej Edycji nie mamy zbytniego pola do manewru, po prostu bierzemy to, co Profesor Oak nam daje. Tym "czymś" jest oczywiście Pikachu, wręczony w ramach rekompensaty za zabranego Eevee. Tego Normalnego Stworka otrzyma oczywiście Gary. Teraz pozostaje nam już wybrać poziom trudności, jaki będziemy mieli w grze. Jeżeli dwa razy przegramy z Rywalem (zarówno w Laboratorium, jak i na Trasie 22), jego Eevee zamieni się w Vaporeona (łatwy), jeżeli raz wygramy, a raz przegramy (nie ważne gdzie), otrzyma on Flareona (średni), jeżeli pokonamy go w obydwu starciach, ewoluuje on swojego pupilka w Jolteona (trudny). Oczywiście, są też plusy tej zmiany, z których najlepszym jest chyba nasz nowy toważysz, który zaraz po pojedynku wydostaje się na zewnątrz.<< Wstecz -