Facebook Twitter
Kalendarium

Gry Sword i Shield
Polska premiera: 15.11.2019 (za WYDANO! dni)

Sword i Shield promo

pokemon
Pokémon Special to japoński komiks, przedstawiający historie trenerów stworków zwanych Pokémonami. Owa manga liczy sobie już 39 tomów i wciąż powstają nowe. Dziękować za to możemy m.in. Hidenori'emu Kusaka, który napisał scenariusz do tej noweli i oczywiście wspaniałym rysownikom - Mato i Satoshi Yamamoto. Nie można również zapominać o tym, iż Pokémon Special to historia stworzona na podstawie gier Tsunekazu'ego Ishihara i Satoshi'ego Tajiri, którzy tworzą pozycje na Nintendowskie konsole już od dawna.

Ogólne Informacje


Każdy tom mangi zawiera w sobie historię trenerów pokémonów, których przez strony komiksu przeszło już wielu.
Wszystko zaczęło się od Reda - 11-letniego chłopca z miasta Pallet, który za namową Profesora Oaka wyruszył w podróż po kraju Kanto, gdzie wygrał Ligę Pokémon i poznał wielu przyjaciół.
Gdy historia Reda skończyła się, nie oznaczało to końca Pokémon Special. Wtedy do akcji wkroczyli nowi bohaterowie - Yellow, Gold, Silver, Crystal, Ruby, Sapphire, Emerald, Pearl, Diamond, Platinium Berlitz, Black i White, których przygody spodobały się czytelnikom w Japonii, o czym świadczy ciągła kontynuacja serii.

Niestety Pokémon Special podobnego sukcesu nie osiągnął w naszym kraju, wydawnictwo JPF wydało jedynie pierwszy tom, podzielony na cztery zeszyty. Seria miała być kontynuowana, jednak ze względu na słabą sprzedaż piąty zeszyt nigdy nie ujrzał światła dziennego. Mówiąc o wydaniu w Polsce, muszę również wspomnieć, że nasza manga poza Japonią znana jest pod tytułem Pokémon Adventures i niektóre imiona (niestety) zmieniono.

Pokémon Special trzyma się bliżej scenariusza napisanego do gier Pokémon na konsole niż serial animowany i nieco inaczej przedstawia świat Pokémonów. Choć anime i manga mają w tytule słowo "Pokémon", to różnią się od siebie zasadniczo, lecz Satoshi Tajiri (twórca Pokémonów) sam stwierdził, że Pokémon Special to historia, która najbardziej odpowiada światu Pokémonów, który on sam chciał przedstawić.

pokemon

~Wizard, aktualizacja ~Nid