Facebook Twitter
Kalendarium

Gry Sword i Shield
Polska premiera: 15.11.2019 (za WYDANO! dni)

Sword i Shield promo

pokemon
Pierwsza RPGowa adaptacja gier Pokémon na konsole Gameboy Advance. Grafika jaką obie wersje oferują, w stosunku do swoich poprzedniczek robi duże wrażenie. Ciekawa fabuła i podróż po krainie Hoenn gwarantują wiele spędzonych godzin przed konsolą.

Pokemon Ruby/Sapphire

Pokémon Ruby/Sapphire
ポケットモンスター ルビー/サファイア (japoński tytuł)
platforma:Nintendo Game Boy Advance
gatunek:RPG
premiera: 25 lipca 2003 (Europa) 17 marca 2003 (USA) 21 listopada 2002 (Japonia)
developer:Game Freak
wydawca:Nintendo
pokemony:386
Opis


Pokemon Ruby/Sapphire wprowadzają Nas do trzeciej generacji Pokemonów. Od tej chwili możemy już mieć ich 386, z czego 135 to całkiem nowe gatunki. Zaczynając grę, wybieramy płeć trenera, jakim będizemy kierować, tak jak pojawiło się w Pokemon Crystal - mamy do wyboru trenera, badź trenerkę.

W nowym, nieznanym regionie Hoenn nasz cel jest oczywisty - zostać mistrzem Pokemon. Przyczyni się do tego jeden z regionalnych starterów, któego wybierzemy. Tradcyjnie, to wyboru mamy trzy typy: trawiasty - Treecko, ognisty - Torchic, wodny - Mudkip. Nowe gry wprowadzają całkowicie nowe pomysły, jednym z nich jest walka 2 na 2, w której liczy się dobra strategia i współpraca, by pokonać przeciwnika. Nowym elementem w grze są także jagody, która każda posiada inny efekt. Można je używać podczas walki, jak i tworząc poprzez Berry Blender - PokeBlocki. Ruby i Sapphire wprowadziło także umiejętności Pokemonów, dzięki którym może ona przykładowo zwiększyć szybkość Pokemona podczas walki.Do dyspozycji mamy także wcielenie się w koordynatora Pokemon i brać udział w pokazach!

Gry są w pełni kompatybilne z grami Pokemon Colosseum oraz Pokemon Box Ruby/Sapphire na konsolę Nintendo Game Cube oraz Link Cable, dzięki któremu możemy wymieniać się z przyjaciółmi oraz rywalizować w walkach jak i w pokazach.
Galeria

~pokemon valhalla