Facebook Twitter
Kalendarium

Gry Sword i Shield
Polska premiera: 15.11.2019 (za WYDANO! dni)

Sword i Shield promo

pokemon
Pierwsza RPGowa adaptacja gier Pokémon na konsole Gameboy Advance. Grafika jaką obie wersje oferują, w stosunku do swoich poprzedniczek robi duże wrażenie. Ciekawa fabuła i podróż po krainie Hoenn gwarantują wiele spędzonych godzin przed konsolą.

Pokemon Ruby/Sapphire - Różnice pomiędzy wersjami

Różnice Między Wersjami

1. Opakowania, kartridge oraz intro.

Gry Pokemon od początków powstania posiadały charakterystycznego stworka na opakowaniu oraz na naklejce dyskietki. Od wersji Gold i Silver są to Pokemony Legendy, jednak dopiero Ruby i Sapphire prezentują na nich Pokemona właściwego jedynie dla danej wersji, którego nie spotkamy w drugiej.
Opakowania oraz kartidge wyróżnia odpowiednia kolorystyka związana z tytułowym minerałem, intra obu gier pozostają w podobnej tonacji kolorystycznej co sam Pokemon wraz z jego zarysem.


pokemon pokemon

Do obu gier powstała ekskluzywna edycja zawierająca grę wraz z limitowaną konsolą i pokrowcem poszczególnej wersji. Komplet ten nosi nazwę „Limited Edition Super Pack”.


pokemon pokemon

2. Oragnizacje przestępcze.

W trzeciej generacji Zespół R odchodzi w zapomnienie, w Hoenn działają dwie organizacje Zespół Magma i Zespół Aqua, lecz mają przeciwne cele. Jedni chcą zalać świat, drudzy zaś dążą do powstania wielkiej pustyni. Bez względu na to jaką wersje kupimy, obie organizacje na pewno spotkamy. Różnica polega na tym, że w każdej z wersji przejmą inną rolę. W wersji Ruby Zespół Magma pragnie wykorzystać potężną moc Groundona do niecnych planów, walczą pokemonami typu ziemia, ogień i ciemność, zaś w wersji Sapphire Zespół Aqua chcę wykorzystać Kyogre używając do tego mrocznych i wodnych stworków.
W Ruby Zespół Magma jest zły i będzie nam dane zmierzyć się z nimi a Zespół Aqua jest dobry i przyjdzie nam z pomocą, natomiast w Sapphire odwrotnie.


pokemon
Lider Maxie i członkowie
Team Magma
pokemon
Lider Archie i członkowie
Team Aqua
pokemon
Maxie i Groudon
pokemon
Archie i Kyogre

3. Kataklizmy i Orby.

Aby obudzić śpiącego Pokemona potrzeby jest specjalny przedmiot o nazwie Orb, istnieją jego dwa rodzje: Red Orb i Blue Orb, przeciwny kolor odpowiada poszczególnej Legendzie. By go zdobyć Członkowie muszą oddzielić oba przedmioty dzięki którym utrzymana jest równowaga, doprowadza to do katastrofy. W Ruby świeci potężne palące słońce, w Sapphire występuje olbrzymia ulewa z piorunami.


pokemon
Potężne słońce
pokemon
Wielka Ulewa

4. Pokemony Ekskluzywne dla obu wersji.

Najważniejszą różnicą w całej historii gier Pokemon są unikalne stworki, dostępne tylko w jednej z wersji... Nowością natomiast jest jak wcześniej wspomniałem, zdobycie wyłącznie tytułowej Legendy. Aby zdobyć upragnionego Pokemona z drugiej wersji zmuszeni jesteśmy wejść w interakcję z innym graczem, czyli połączyć się ze znajomym przez „Link Cable” – kabel łączący dwa Game Boy’e.


Ekskluzywne Pokemony
Pokemon Ruby
Pokemon Sapphire
Groudon
Kyogre
Latios*
Latias*
Seedot
Lotad
Nuzleaf
Lombre
Shiftry
Ludicolo
Mawile
Sableye
Zangoose
Seviper
Solrock
Lunatone

*Na wolności, drugi zaś na Southern Island.

~NineTales