Facebook Twitter
Kalendarium

Gry Sword i Shield
Polska premiera: 15.11.2019 (za WYDANO! dni)

Sword i Shield promo

pokemon
Pierwsza RPGowa adaptacja gier Pokémon na konsole Gameboy Advance. Grafika jaką obie wersje oferują, w stosunku do swoich poprzedniczek robi duże wrażenie. Ciekawa fabuła i podróż po krainie Hoenn gwarantują wiele spędzonych godzin przed konsolą.

Pokemon Ruby/Sapphire - Latios i Latias

W wersjach Ruby i Sapphire mamy możliwość złapania dwóch legendarnych Pokemonów.
Latias – czerwony. Występuje "luzem" w wersji Sapphire i Ruby tylko z Eon Ticket.
Latios – niebieski. Występuje "luzem" w wersji Ruby i Sapphire tylko z Eon Ticket.

Oba Pokemony są typu Dragon/Psychic. Abyśmy mogli złapać tego jednego w zależności od wersji musimy przejść całą Ligę Pokemon. Następnie po skończonych napisach końcowych znajdujemy się w naszym domu. Schodzimy na parter i podchodzimy do telewizora. W telewizji słyszymy komunikat, że ostatnio zobaczono któregoś z tych dwóch legend (w zależności od wersji). Teraz udajemy się do Miasta Pacifidlog Town i płyniemy na prawo, na Route 131. Teraz pozostaje nam krążyć na wodzie. Po chwili powinniśmy znaleźć Latiosa lub Latiasa na levelu 40. Używamy ataku Mean Look (posiada Golbat oraz Dusclops), dzięki temu legenda nam nie ucieknie. Następnie osłabiamy go, a potem łapiemy - najlepiej Ultra Ballem, ale daje się złapać także Great Ballem. Jeśli nam się nie uda tym razem, możemy spróbować następnym, ale teraz Pokemon pojawiał się w różnym miejscach i będzie się przemieszczał.

Jeśli złapaliśmy już jednego, a chcielibyśmy drugiego, są tylko dwa wyjścia: wymiana z kolegą lub udanie się na imprezy Nintendo, aby zdobyć „ Eon Ticket”. Po tym przemieszczamy się do portu w Lilycove City, podchodzimy do kobiety. Ta osoba jest wielce zaskoczona, że posiadasz bilet. Statkiem zabiera nas na „Southern Island”, gdzie znajduje się druga legenda. Wchodzimy tam, gdzie pokazuje nam strzałka na screenie, podchodzimy do kamienia, który jest na środku i ujawnia się nam Latios lub Latias w zależności od wersji. Tym razem jest na levelu 50, więc przyda nam się Ultra Ball.~Raik