Facebook Twitter
Kalendarium

Gry Sword i Shield
Polska premiera: 15.11.2019 (za WYDANO! dni)

Sword i Shield promo

pokemon
Pierwsza RPGowa adaptacja gier Pokémon na konsole Gameboy Advance. Grafika jaką obie wersje oferują, w stosunku do swoich poprzedniczek robi duże wrażenie. Ciekawa fabuła i podróż po krainie Hoenn gwarantują wiele spędzonych godzin przed konsolą.

Pokemon Ruby/Sapphire - Ever Grande City - Hoenn League
Chcesz wielkim zostać mistrzem ?
... wchodzimy do budynku ligi. Leczymy swoje Pokémon'y i przygotowujemy je do walki, kupujemy też jakieś napoje lecznicze. Warto aby wszystkie Poki zostały przez nas odpowiednio przeszkolone w jaskini (Victory Road). Czeka nas teraz cięzkie starcie i walka o wysoką stawkę. Nie warto próbować starcia, jeśli nasze Poki nie przekroczyły 50 poziomu każdy. Trenerzy w tutejszej lidze są o wiele trudniejsi od poprzednich. Najlepsza drużyna to Pokémon'y Ogniste, Walczące, Elektryczne, Lodowe. Każdy z mistrzów ma po 5 Pokémon'ów, a ostatni aż 6. Po wygranej walce Mistrz zabiera nas do Hali Sław, ale zanim to nastąpi, do sali przychodzą Odamaki i nasz rywal i toczą krótką konwersację. Później zapisujemy się w galerii sław i oglądamy Outro z gry (jest całkiem spoko).


Obrazek Nazwa Poziom
Mightyena 46
Shiftry 48
Sharpedo 48
Cacturne 47
face="Arial" size="2" color="#000000"> Absol 49

Jak widać trener ma same Pokémon'y typu Dark z domieszką kilku innych typów. Najlepszym na tę potyczkę byłby Bashamo, łączący w sobie typy Fire/Fighting. Jeśi nie on, to jakiś inny Pokémon walczący i ognisty, mogą być 2, każdy w jednym typie. Na rekina warto użyć Poka typu Electric.


Obrazek Nazwa Poziom
Dusclops 48
Banette 49
Sableye 50
Banette 49
Dusclops 51

Duchy to same Poki tej trenerki. Warto spróbować typów Psychic i Dark. Jeśli nie mamy ich w drużynie, wystawmy po prostu swojego najlepszego pupila.


Obrazek Nazwa Poziom
Glalie 50
Sealeo 50
Glalie 52
Sealeo 52
Walrein 53

W tej walce musimy użyć Pokémon'ów typu Ogień i Elektro. Jeżeli będziemy je używać w odpowiedniej kombinacji, walka nie powinna być zbyt trudna. Można próbować też szczęscia z "trawą" i "walką".


Obrazek Nazwa Poziom
Shelgon 52
Flygon 53
Flygon 53
face="Arial" size="2" color="#000000"> Altaria 54
Salamence 55

Jeżeli gramy w Saphire i dorwaliśmy Kyogre bez najmniejszych problemów utorujemy sobie drogę do Mistrza. W przeciwnym wypadku musimy użyć Pokemon'ów znających ataki typu Ice.


Obrazek Nazwa Poziom
Skarmory 57
Aggron 56
Claydol 55
Cradily 56
Armaldo 56
Metagross 58

Bez dwóch zdań, Bashamo w tym wypadku rulez!!! Typy stal pokonuje w końcu Ogień i Walka są +/- najlepsze, a jak wiadomo Bashamo łączy cechy obydwu.

Powrót / Koniec !?

~Waldek