Facebook Twitter
Kalendarium

Gry Sword i Shield
Polska premiera: 15.11.2019 (za WYDANO! dni)

Sword i Shield promo

pokemon
Pierwsza RPGowa adaptacja gier Pokémon na konsole Gameboy Advance. Grafika jaką obie wersje oferują, w stosunku do swoich poprzedniczek robi duże wrażenie. Ciekawa fabuła i podróż po krainie Hoenn gwarantują wiele spędzonych godzin przed konsolą.

Pokemon Ruby/Sapphire - Lilycove City

Co by można zrobić ...
Otóż znajdujemy się teraz w Lilycove City. Słodkie, ogromniaste miasto, które stanowi chyba coś w rodzaju ośrodka turystycznego. Jest tutaj wiele rzeczy do zrobienia. Pierwszą z nich jest odwiedzenie sklepu, tzn. Centrum Handlowego, w którym można kupić naprawdę wiele rzeczy, a także pamiątek. Niestety, lub stety, jak kto woli, przed wejściem do niego czeka na nas Brandon/May, z którym będziemy musieli walczyć. Nasz rywal/rywalka, nie powinna stanowić wielkiego problemu, szczególnie dlatego, że jego/jej Poki są na blisko 30 levelach, a będą to w zależności od startera, różnie dobrane ewolucje startera, Carvanha, Numel, Swellow i Shroomish. Po wygranej rywal odejdzie, jak widać nie jest zadowolony ze swoich postępów. Jest tu także kilka innych rzeczy do zrobienia. Można wiąść udział w Poke-Contest na poziomie Hyper, pozwiedzać muzeum, w którym puste miejsca na drugim piętrze zostaną wypełnione obrazami naszych Poków, które w owym konkursie zwyciężyły. To tylko jedna z wielu opcji, my musimy jednak się z kimś uporać, więc czas wyruszyć na plaże, położoną na wschodnim krańcu miasta.

Czyżby koniec ??
Na piasku idziemy jak najbardziej to możliwe, w kierunku połnocnym. W końcu plaża się skończy, a my będziemy w stanie dojrzeć pewną jaskinię, usadowioną we wzgórzu. Czas ją zbadać. Aby tego dokonać, musimy tam podpłynąć. Jest to tajna kryjówka Zespołu Magma/Aqua, wiec najwyższa pora oczyścić ją ze 'śmieci'. Na początku przywita nas strażnik z dwona Poochyena na 32 poziomie, oczywiście, bez problemu powinien zostać pokonany. Idąc troszkę dalej, zauważamy dwa przejścia. Jeżeli wejdziemy na to po prawej, dostaniemy przedmiot, potem należy się wrócić. Teraz stańmy na lewej płytce. Udajmy się na prawo, koło basenu, by dotrzeć do pomieszczenia i walczyć z członkinią wrogiego zespołu i inny członek team'u. Oczywiście i z nimi zwycięstwo przychodzi nam łatwo. Podejdźmy do członkini, następnie zejdźmy troszkę na dół i na lewo, by wejść do następnego przejścia. Znajdziemy się w pokoju, gdzie znajdują się po trzy przejścia do wyboru. Cóż , czas na małą zgadywankę. Po jej przejściu znajdziemy dwa następne podłogowe teleporty. Lewy zaniesie do pomieszczenia z 4 przedmiotami. No cóż, przynajmniej tak to wygląda, dopóki nie przekonamy się, że dwa z nich to Electrode. Wracamy i wybieramy ten po prawej, następnie wracamy, mijamy trzeciego z kolei członka, którego pokonaliśmy, na wschód od niego znajduje się kolejne przejście. Przejdźmy przez nie, pokonajmy czwartego już członka i udajmy się w prawą stronę, do następnego teleportu. Po schodach zejdziemy do pomieszczenia, gdzie pokonamy piątego członka, następnie przechodzimy przez drzwi i trafiamy na kolejną członkinie Aqua/Magma. Pokonajmy jej Zubat'a i zejdźmy do kolejnego przejścia. Teraz zauważymy następny otwór, ale zanim do niego wejdziemy, zatrzyma nas członek zespołu. Jest bardzo mocny, więc lepiej uważać. Po zwycięstwie i przejściu zobaczymy uciekającą po raz drugi łódź podwodną. Teraz czas już wrócić na zewnątrz. Najlepiej użyć jednego z teleportów lub Escape Rope. Uleczmy poki w Lilycove i udajmy się, na wschód.
Ps. Pisząc to nie pamiętam dokładnie wszystkiego, więc mogą znaleść się w opisie przejścia przez kryjówkę Aqua/Magma błędy. Dlatego przed każdym teleportem najlepiej, jeśli zapiszecie grę. ^_-" sorka !!!


Powrót /