Facebook Twitter
Kalendarium

Gry Sword i Shield
Polska premiera: 15.11.2019 (za WYDANO! dni)

Sword i Shield promo

pokemon
Pierwsza RPGowa adaptacja gier Pokémon na konsole Gameboy Advance. Grafika jaką obie wersje oferują, w stosunku do swoich poprzedniczek robi duże wrażenie. Ciekawa fabuła i podróż po krainie Hoenn gwarantują wiele spędzonych godzin przed konsolą.

Pokemon Ruby/Sapphire - Route 122 - Mt. Pyre

Samotna góra, a na tej górze ...
Zaczynamy płynąć i opływamy górę na około, aż w końcu trafiamy na wejście. Oczywiście nie omieszkamy tam zajrzeć. Ciekawie wygląda, co ? Narazie musimy skręcić na lewo i wyść na zewnątrz, przez widoczne nam drzwi. Okazuje się, że stoimy na stoku góry, na którą musimy się wspiąć. Idziemy na wschód, na górę, na zachód, na górę, na zachód i na górę. Teraz zauważamy, że cały ekran pokrywa się mgłą. Otóż to kolejne nowe zjawisko w grze, z którym przyjdzie nam się uporać. Podchodzimy do schodów po lewej i biegniemy już cały czas prosto, wchodzimy na nowy ekran. Tutaj ukryli się członkowie Teamu. Pokonajmy ich jeden po drugim, aż znikną. Na samej górze znajduje się dwójka staruszków. Po krótkiej rozmowie dostaniemy od nich Blue / Red Orb. Dowiemy się też, że podobny kryształ buchnął lider wrogiego nam team'u. Potem musimy polecieć do pewnego miasta, ale tylko wtedy, jeżeli już wcześniej byliśmy w Lilycove. Jeżeli nie, opuśćmy górę i udajmy się do tego miasta, by dopiero wówczas pofrunąć w kierunku Slateport City. W miasteczku, przy porcie panuje wielkie zamieszanie. Zebrała się tu już kupa ludzi. Wchodzimy do budynku i widzimy, jak Zespół Magma/Aqua kradnie łódź podwodną i odpływa. Musimy więc spowrotem polecieć do Lilycove, gdyż mamy tu kilka spraw do załatwienia.
A co później ?
Jeżeli mamy ochotę, oderwijmy się na chwilę od ścigania wrogiego zespołu i zwiedźmy sobie ten cmentarz, zbierając po drodze kilka przedmiotów. Schodzimy na parter i udajemy się na południe do wyjścia na wyższe piętra. Na pierwszym etapie, po ominięciu trzech trenerów dostaniemy Ultra Ball. Widzimy tu też dziurę w podłodze, ale narazie nie korzystajmy z niej. Na drugim czeka na nas Super Repel i dwójka trenerów. Od trzeciego pięterka idziemy cały czas po schodach, nie spadając narazie w dół, przez otwory w ziemi. Na to także przyjdzie pora. W końcu, na samej górzy dostajemy TM30 i dopiero teraz skaczemy w dół. Na tym poziomie, gdzie wylądowaliśmy, dostajemy Lax Incsene, przedmiot, dzięki któremu, gdy trzyma go jeden z Wobbufett'ów, możemy w jajku znaleść Wyanaut. Cóż, narazie mamy dylemat, którą dziurę wybrać. Jeżeli nie chcemy więcej rzeczy, skaczemy w górny otwór, jeśli chcemy także dostać Sea Inscene, wówczas spadamy w dolną dziurę. Z Sea Inscene, jeżeli trzyma go jeden z Marill'ów lub Azumarill'ów, oddanych do centrum hodowli, wykluje się nam Azurill. Teraz już opuszczamy wierzę, bardzo prostą drogą.


Obrazek Nazwa Poziom Częstotliwość
face="Arial" size="2" color="#000000"> Meditite 22-25 Średnio
Duskull 22-25 Żadko (Saphire)
Często (Ruby)
Shuppet 22-25 Rzadko (Ruby)
Często (Saphire)
Vulpix 22-25 Rzadko
Chimecho 22-25 Rzadko

Powrót /