Facebook Twitter
Kalendarium

Gry Sword i Shield
Polska premiera: 15.11.2019 (za WYDANO! dni)

Sword i Shield promo

pokemon
Pierwsza RPGowa adaptacja gier Pokémon na konsole Gameboy Advance. Grafika jaką obie wersje oferują, w stosunku do swoich poprzedniczek robi duże wrażenie. Ciekawa fabuła i podróż po krainie Hoenn gwarantują wiele spędzonych godzin przed konsolą.

Pokemon Ruby/Sapphire - Route 115 - Rusturf Tunnel

To już prawie koniec ...
Po wyjściu z Meteor Falls udajemy się na południe, do Rustboro City, pokonując przy okazji dwóch trenerów. W mieście leczymy chore Pokemon'y i kupujemy brakujacy ekwipunek, gdyż co prawda najgorsze już przed nami, ale ważne starcie dopiero nas czeka. Kiedy wszystkie sprawy mamy już załatwione, biegniemy na wschód, na drogę 116, a następnie wchodzimy do Rusturf Tunnel. Mgła ciągle nie opadła i na pewno nie opadnie, ale przynajmniej pomożemy rozbić głaz, który blokuje przejście. Używamy HM06 - Rock Smash'a i skała pęka. Podchodzi do nas uradownay i daje nam HM04 - Strenght. Teraz możemy już przesuwać i rozbijać kamienie, ścinać drzewa i rozjaśniać ciemne obszary. Idziemy dalej, pokonując przy okazji chmary Whismur'ów aż dochodzimy do wyjścia. Jesteśmy w Vardanturf Town.
Ukryte miejsce
Mało kto o tym wie, ale Route 115 nie jest taka krótka, na jaką wygląda. Udajemy się na plażę, widoczną bez problemu, gdy się stoi na tej trasie i zaczynamy serfować na północ i po krótkiej chwili widzimy kolejne miejsce. Po schodach wchodzimy w mały lasek. Idziemy na prawo, następnie walczymy z dziadkiem, ukrytym za drzewami. Później mijamy biegającego trenera, dotrzemy do błotnego osuwiska. Wyjeżdżamy na górę przy pomocy szybkiego roweru. Tutaj jest świetne miejsce na założenie kryjówki, a także Iron. Schodzimy z tamtąd, a później udajemy się na lewo. Podnosimy kulę, w której znajduje się TM01 - Focus Punch. Z tąd widzimy już jagody, które wyglądaja na bardzo rzadkie i pewnie mają dosyć dobre właściwości. Jeżeli chcemy, możemy więc podnieść 6 Kelpsy Berry. Po lewej stronie są też krzaki, w ktrórych można trafić na dzikie Poki na wysokich poziomach, w tym też jigglypuff. To tyle sekretów sekretnego miejsca.

Obrazek Nazwa Poziom Częstotliwość
Taillow 23-25 Często
Swellow 23-25 Rzadko
Jigglypuff 23-25 Rzadko
Swablu 23-25 Średnio
Wingull 23-25 ŚrednioPowrót /