Facebook Twitter
Kalendarium

Gry Sword i Shield
Polska premiera: 15.11.2019 (za WYDANO! dni)

Sword i Shield promo

pokemon
Pierwsza RPGowa adaptacja gier Pokémon na konsole Gameboy Advance. Grafika jaką obie wersje oferują, w stosunku do swoich poprzedniczek robi duże wrażenie. Ciekawa fabuła i podróż po krainie Hoenn gwarantują wiele spędzonych godzin przed konsolą.

Pokemon Ruby/Sapphire - Meteor Falls

Miejsce pełne mistycyzmu
Wchodząc do jaskini, widzimy coś zupełnie innego, niż na to liczyliśmy. Zamiast brązowej lub szarej scenerii, widzimy piaskowe ściany. Wygląda to nawet bardzo przyjemnie. Najpierw udajemy się prosto, po schodach i podnosimy przedmiot. Następnie wracamy i przechodzimy przez mostek. Obserwujemy nietypową scenkę. Widzimy wrogi Zespół Aqua lub Magma, rozmawiający z Profesorem Cozmo . Nagle przybiega druga drużyna i przepędza tą pierwszą. Po raz pierwszy mamy przyjemność spotkać obydwa team'y naraz w grze. Gdy już wszystko ucichnie, czas zgłębić tajemnicę jaskini lub wyjść z niej. Jeżeli wybieramy tą drugą opcję, wówczas schodzimy kolejnymi schodami w dół, gdyż na górze nie ma nic. Jeśli będą nam przeszkadzać dzikie Pokemon'y, warto urzyć Repel'u. Albo kolejnymi schodami, albo zwałami błota, dostajemy się do wyjścia na Route 115.
Exploracja
Oczywiście jest też druga opcja zwiedzenia tego miejsca, ale aby tego dokonać, potrzebne nam są HM03 i HM07. Najpierw, w miejscu gdzie widzimy na fotografi podchodzimy do wody i zaczynamy pływać, następnie udajemy się na północ. Zdobywamy wodospad, i jesteśmy w nowym miejscu. Wchodzimy przez otwór i nie mając wyjścia schodzimy na dół po drabinie. Idziemy na południowy zachód, do dolnej drabiny i wychodzimy w miejscu, gdzie znajduje się przedmiot, ale nie możemy nigdzie się udać. Jest to TM23 - Iron Tail. Wracamy z powrotem i wychodzimy po kolejnej drabinie, tym razem tej północnej. Pierwsze co zauważamy to para staruszków. Warto stoczyć z nimi walkę 2 vs 2, gdyż mają dosyć dobre, walczące Pokemon'y. Po wygranej, czego życzę Wam z całego serca, idziemy na górę, gdzie stacjonuje kolejny trener, tym razem smoczych Poków. Zanim zaczniemy schodzić po zwałach, warto zapisać grę. Teraz trzymajmy się lewej strony, aż do przedostatniego zwału. Po nim skręcamy w kierunku zejścia na najniższe piętro. Tutaj schodzimy, skręcamy w prawo, płyniemy do wejścia na północy i przechodzimy do najgłębszego pomieszczenia w tym miejscu. Tutaj oprócz TM02 - Dragon Claw, można przy odrobinie szczęścia spotkać Bagon'a. Jest to w 100% pewne i nie poddawajmy się po kilku nieudanych próbach, gdyż w końcu go znajdziemy. Gdy go już posiadamy, opuszczamy miejsce, udając się jeszcze na prawo i zabierając PP Up. Teraz, gdy już wszystko tutaj zrobione, możemy udać się na trasę 115.


Obrazek Nazwa Poziom Częstotliwość
Zubat 25-40 Często
Golbat 25-40 Często
Lunatone 25-35 Średnio (Sapphire)
Solarock 25-35 Średnio (Ruby)
Bagon 25-35 Rzadko
Tylko w jednym
miejscu.

Powrót /