Facebook Twitter
Kalendarium

Gry Sword i Shield
Polska premiera: 15.11.2019 (za WYDANO! dni)

Sword i Shield promo

pokemon
Pierwsza RPGowa adaptacja gier Pokémon na konsole Gameboy Advance. Grafika jaką obie wersje oferują, w stosunku do swoich poprzedniczek robi duże wrażenie. Ciekawa fabuła i podróż po krainie Hoenn gwarantują wiele spędzonych godzin przed konsolą.

Pokemon Ruby/Sapphire - Route 116 - Rusturf Tunnel

Nie bój nic Peek\'o !!! Poke-Navi
Kierując się tym razem na wschód, sręcamy na dół i podnosimy Repel, Kiedy ten przedmiot znajdzie się w naszym plecaku, idziemy dalej w wytyczonym wcześniej kierunku, aż dotrzemy do wejścia do jaskini. Tutaj, jakiś dziadek poprosi nas o pomoc. Otóż, oprócz dóbr Korporacji Devon, członek klanu z Hoeen porwał także jego Pokemon\'a, a dokładniej rzecz biorąć Wingull\'a o imieniu Peeko. Czas mu pomóc. Po wejściu do jaskini możemy wykorzystać Repel, gdyż nie ma w niej nic poza całymi chmarami Whismur\'ów. W pewnym momencie zauważymy trenera z Wingull\'em obok siebie, przygotujmy się do walki. Jego Poochyena jest na 11 levelu i nie powinna stanowić dla nas większego problemu. Po wygranej walce pojawi się właściciel Peeko - Mr. Briney i w ofierze za pomoc, zaproponuje nam transport przez morze. Narazie dziękujemy i wracamy do wyjścia, skręcając przy tym na schody, gdzie znajdziemy Potion.
Wracamy do Rustboro City, przy wejściu zaczepi nas facio w zielonym garniturze. Jako nagrodę za odzyskanie Devon Goods, otrzymamy od niego Greate Ball, a także zyskamy możliwość widzenia się z jego szefem, grubą szychą tak na marginesie, która wręczy nam nasz pierwszy i jedyny Poke-Navigator. Urządzenie to ma wiele funkcji, między innymi pokazuje nam mapkę, ale teraz nie będę się nad tym zbytnio rozpisywał. Oprócz nawigatora, dostaniemy także przesyłkę, którą powinniśmy dostarczyć osobie z Slateport City, tak więc czas już wpaść na pomysł, jak się tam dostać.


Obrazek Nazwa Poziom Częstotliwość
Taillow 5-7 Średnio
Zigzagoon 5-7 Często
Nincada 4-6 Rzadko
Whismur 4-6 Średnio
Skitty 4-6 Rzadko

Powrót / Dalej

~Waldek