Facebook Twitter
Kalendarium

Gry Sword i Shield
Polska premiera: 15.11.2019 (za WYDANO! dni)

Sword i Shield promo

pokemon
Pierwsza RPGowa adaptacja gier Pokémon na konsole Gameboy Advance. Grafika jaką obie wersje oferują, w stosunku do swoich poprzedniczek robi duże wrażenie. Ciekawa fabuła i podróż po krainie Hoenn gwarantują wiele spędzonych godzin przed konsolą.

Pokemon Ruby/Sapphire - Route 104 - Petalburg Woods

Na północ wiedzie droga, na północ...
No to zaczynamy. Tutaj nie mamy zbyt wiele do roboty, gdyż jest to pierwsza, bardzo krótka i wcale nie warta zachodu część trasy 104. Tak więc gdy tylko złapiemy stworki, jakie nas interesują, pokonamy trenerów i zerwiemy Berry'ier, możemy wejść do lasu, gdzie czeka nas ...
Ogień & woda po raz pierwszy.
Tak, wchodząc tutaj przypominamy sobie, jak wielki sentyment do wszelkiego rodzaju puszcz i borów mają twórcy Pokemon'a. Także i tutaj jest sporo rzeczy do zrobienia i spory odcinek do przejścia. Tyle naszego, że w przeciwieństwie do starszych wersji nie ma tu tyle trawy z dzikimi Pokami. Udajmy się narazie w prawo, gdzie trafiamy do "ślepej uliczki", a następnie kierując się na południe wychodzimy z lasu. Podnosimy Pokeball'a i wracamy do lasu, nie przeskakując murku. Wchodzimy do trawy i zbliżamy się do pustego kwadratu, leżącego pośrodku trawy. No i proszę, Potion znalazło się w naszym plecaku. Musimy pamiętać, że tutaj takich rarytasków jest więcej. Idziemy na prawo, pokonujemy Bug Catcher'a, podnosimy Paralyz Heal i skręcamy w lewo. A tutaj ... Jakiś facio w zielonym kubraku pyta nas o Schroomisch'a, a następnie wykorzystuje jako ochroniarza przeciw członkowi Zespołu Magma/Aqua !!! Takim właśnie sposbem przyszło nam zaznajomić się z grupą przestępczą, która w Hoenn sieje postrach. Oponent ma Pochyenę na 7 Lv. i nie jest zbyt trudny, jeżeli solidnie trenujemy. Za wygraną dostajemy Greate Ball'a. Potem wystarczy iśc ciągle na północ, pokonać trenera i podnieść Ether, aby znaleść się przy wyjściu. UWAGA !!! Zanim wyjdziemy z lasu, poszukajmy w krzakach Pokemon'a, nazwanego Slakoth. Co prawda nie wydaje się on być mocny, ale w rzeczywistości, gdy ewoluuje, staje się jednym zlepszych Poków. Gdy już wszystko zrobione i nowy członek dołączył do drużyny, możemy wrócić na Route 104.
O kwiatkach, bliźniaczkach i kilku rzeczach...
Po wyjściu z lasu, idziemy za sklep, gdzie oprócz Potion, podnosimy z pustych prostokątów Pokeball i Super Potion, następnie wchodzimy do domu. W środku można kupować kwiaty do wystroju tajnych baz, ale narazie możamy tylko o tym pomarzyć. Wrócimy tu jak zarobimy trochę kasy i dostaniemy odpowiednie TM. Tymczasem od trzech miłych pań otrzymamy: Wailmer Pail i Aspear Berry. Po wyjściu z domku czeka nas droga na ... wschód. Musimy pokonać dwie trenerki i dostać się do mostu. Na mostku czeka na nas dwie dziewczynki. Nie reagują, dopóki do nich nie przemówimy. Dopiero wtedy zacznie się nasza pierwsza walka 2 vs 2. Jeżeli nasze Poki są w dobrym stanie, nie powinna stanowić dla nas żadnego problemu. Kónczymy przeciwniczki i udajemy się dalej w kierunku północnym, aż w końcu trafiamy do Rustboro City.


Obrazek Nazwa Poziom Częstotliwość
Zigzagoon 3 - 5 Często
Wurmple 3 - 5 Średnio
Taillow 3 - 5 Średnio
Wingull 3 - 5 Rzadko (Route 104)
Shroomish 3 - 5 Średnio (Petalburg Woods)
Slakoth 3 - 5 Rzadko (Petalburg Woods)
Silcoon 5 - 7 Rzadko (Petalburg Woods)
Cascoon 5 - 7 Rzadko (Petalburg Woods)

Powrót /