Facebook Twitter
Kalendarium

Gry Sword i Shield
Polska premiera: 15.11.2019 (za WYDANO! dni)

Sword i Shield promo

pokemon
Pierwsza RPGowa adaptacja gier Pokémon na konsole Gameboy Advance. Grafika jaką obie wersje oferują, w stosunku do swoich poprzedniczek robi duże wrażenie. Ciekawa fabuła i podróż po krainie Hoenn gwarantują wiele spędzonych godzin przed konsolą.

Pokemon Ruby/Sapphire - Littleroot Town

Czas to pieniądz !!
Jak już nam wiadomo, właśnie przeprowadziliśmy się z Johto do nowego miasta, gdyż nasz starszy ma zostać Gym Lider'em. Ehh co za życie, nie dość, że musimy porzucić przyjaciół, to jeszcze przemieszczamy się ciężarówką. Gdy tylko wyjdziemy z naszego środka transportu przywita nas mama, która pokaże nam również nowy dom. Trzeba przyznać, że chatka jest niezła i mamy swój własny pokój, do którego natychmiast się udajemy. Tutaj mamy kilka rzeczy do zrobienia. Po pierwsze, podchodzimy do komputera i wyjmujemy z depozytu Potion. Kolejną i chyba ostatnią jak narazie czynnością jest nastawienie zegarka. Strzałkami przesuwamy wskazówki naszej busoli. Jeżeli jesteśmy już pewni, że wszystko jest OK, zatwierdzamy decyzję i schodzimy na dół.
Co jest doktorku ?!
Na parterze zostaniemy po raz kolejny przeświadczeni, że ciąży na nas piętno słynnego ojca, który właśnie stał się oficjalnie ogłoszonym, liderem miasta Petalburg. Ciężka sprawa, a na dodatek przyszło nam poznać nowych sąsiadów. Opuszczamy dom i udajemy się do domku, stojącego równolegle do naszego. Nie wybierajmy się narazie do laboratorium, gdyż Birch'a i tak nie ma w środku, a poza obręb miasta nie chce nas wypuścić jakiś mały okularnik. W sąsiedniej chatce oprócz mamusi naszego przyszłego przeciwnika poznajemy też ... a jakże by inaczej, naszego rywala. Jest on/ona pociechą tutejszego profesora i to dzięki niemu/niej dowiadujemy się, że Birch właśnie przeprowadza badania. Chcemy czy nie, musimy go odnaleść. Chłopak nie blokuje już naszej drogi, więc kilka kroczków dalej, na trasie 101 oglądamy nieco śmieszną scenę, ucieszki profesora przed Poochyeną. W końcu czas wkroczyć do akcji, nie pozwolimy chyba, żeby nasz przyszły mentor pobrudził sobie spodnie. Podbiegamy do torby i wybieramy jednego z trzech Poków, jakie się w niej znajdują.
Jaszczurka czy kurczak ?
Teraz stajemy przed jednym z ważniejszych wyborów w grze. Biorąc pod uwagę, że zdobycie dwóch pozostałych starterów będzie naprawdę trudne, warto się zastanowić nad tym jednym ,który przeważnie towarzyszy nam już do końca gry. Do wyboru mamy następujące Poki: Treecko (trawa), Torchic (ogień) i Mudkip (woda/ziemia). Ja osobiście polecam Torchic'a, szczególnie jeżeli ktoś gra w tę grę pierwszy raz, mały kurczak nadaje się najbardziej. Przedewszystkim dlatego, że jego wyższe formy zyskują dodatkowy typ - walka, co daje ostatecznie bardzo dobrą kombinację. Jaszczurka i błotna ryba też nie są złe, ale ich techniki są raczej słabe i aby naprawdę wytrenowac je dobrze, trzeba dodatkowo marnować szmal na TM. No, ale to chyba tyle gadania na temat wyboru. Jeżeli już zastanowiliśmy się, klikamy na kulę i zaczynamy potyczkę. Pies jest wyjątkowo słaby, a nawet gdyby nie był, to zawsze mamy lekarstwo w plecaku. Po walce automatycznie przenosimy się do laboratorium, gdzie otrzymujemy naszego pierwszego pupila. Nie myślmy jednak, że zaczęliśmy już przygodę. Prawdziwa gra zaczyna się dopiero, gdy mamy w plecaku Pokeball'e, a w tej chwili nam ich brakuje. Czas więc udać się na poszukiwanie kulek.


Obrazek Nazwa Poziom Częstotliwość
Treecko 5 Niespotykany
Torchic 5 Niespotykany
Mudkip 5 Niespotykany

Powrót /