Facebook Twitter
Kalendarium

Gry Sword i Shield
Polska premiera: 15.11.2019 (za WYDANO! dni)

Sword i Shield promo

pokemon
Pierwsza RPGowa adaptacja gier Pokémon na konsole Gameboy Advance. Grafika jaką obie wersje oferują, w stosunku do swoich poprzedniczek robi duże wrażenie. Ciekawa fabuła i podróż po krainie Hoenn gwarantują wiele spędzonych godzin przed konsolą.

Pokemon Ruby/Sapphire - Wprowadzenie

Na dobrym początku
Zanim rozpoczniemy grę na dobre, pojawi się na ekranie Profesor Birch i powie nam kilka słów o Pokémon'ach. Będzie to wyglądało mniej więcej tak, jak to zwykło już bywać w każdej poprzedniej edycji tych gier, stworzonej na GBC, tyle że z Profesorem Oak'iem. W czasie wypowiadania monologu, zademonstruje nam on Azurill'a, jednego z nowych Poków, których w grze dodano naprawdę sporo. Kiedy doktorek skończy mówić, zostaniesz zapytany o swoją płeć.
Kwestia płci
No cóż, może to nie stanowić dla wielu zbyt istotnego problemu, ale ponieważ stworzyliśmy solucję uniwersalną, toteż winniśmy ten problem rozwiązać. Ogólne róznice to przede wszytskim wygląd postaci. Wiadomo, że jeżeli weźmiemy chłopca, automatycznie oprócz tego, że będziemy się poruszać ową postacią, to ulegnie drobnej zmianie ogólna kolorystyka. Każda postać ma swoje charakterystyczne cechy. I tak płeć piękna będzie cechować się różowym kolorkiem zarówno w swojej torbie na pasek, jak i kilku innych item'ach. Co do 'mężczyzn', będą oni musieli zadowolić się kolorkiem niebieskim. Dodatkowo, w zależności od image'u postaci, zależeć będzie gdzie będziemy mieszkać w miasteczku Littleroot. Chłopcy wprowadzą się do chatki po lewej, dziewczynki zaś po prawej stronie. Oto, jak będą wyglądali bohaterowie, poruszający się po mapie:

Chłopiec --> <-- Dziewczynka

I to już prawie koniec, a raczej początek
Tak więc już kończymy początkowe wypociny . Jest jeszcze tylko jedna rzecz , o której warto wspomnieć. Otóż, w tej grze imię naszego rywala/rywalki jest nam narzucone z góry. Jeżeli córką Profesora Birch'a ma być ona, wówczas zwać się będzie MAY, jeżeli zaś on, będziecie mieli przyjemnośc poznać się z BRENDAN'em. No to chyba tyle, czas zacząć rozgrywkę.


Powrót /