Facebook Twitter
Kalendarium

Gry Sword i Shield
Polska premiera: 15.11.2019 (za WYDANO! dni)

Sword i Shield promo

pokemon
Od tego wszystko się zaczęło. Pomysł zrodzony w głowie kolekcjonera owadów ewoluował do rozmiarów jednej z najlepiej sprzedających się serii gier. Pokémon Red i Blue to pierwsze gry z tej serii, które pojawiły się poza Japonią. Z racji konsoli na którą zostały wydane, nie były szczytem techniki, lecz nadrabiały to genialną grywalnością i oryginalnym pomysłem.

Pokémon Red/Blue

Pokémon Red/Pokémon Blue
ポケットモンスター 赤・青 (japoński tytuł)
platforma:Nintendo Game Boy Color
gatunek:RPG
premiera: 1 października 1999 (Europa) 30 września 1998 (USA) 27 lutego 1996 (Japonia)
developer:Game Freak
wydawca:Nintendo
pokemony:151
Opis
Pierwsze gry spod znaku Pokemona - Wersje Red, Blue oraz Green (ta ostatnia wydana jedynie w Japonii) - dzięki swojej innowacyjności stały się jednymi z najpopularniejszych i najlepiej się sprzedających grami na konsolę Nintendo Game Boy. Gotowi by złapać je wszystkie?

Do świata Pokemon wprowadza nas Profesor Oak, ekspert w dziedzinie kieszonkowych stworków, który już po chwili przenosi do krainy Kanto, w której możemy spotkać 151 różnych gatunków tytułowych potworków.
W grze wcielamy się w rolę trenera, którego zadaniem jest zdobycie 8 odznak, walcząc z liderami sal gimnastycznych, a następnie udać się do Ligi Pokemon, by pokonać Elitarną Czwórkę. Całą przygodę jednak, zaczynamy od bardzo trudnej decyzji - wybrania swojego Pokemona-Startera. Do dyspozycji mamy typ trawiasty - Bulbasaur, typ ognisty - Charmander lub typ wodny - Squirtle. Teraz czeka Nas długa droga zostania mistrzem.

Dzięki Link Cable, możemy stoczyć walkę z naszym kolegą bądź koleżanką, a także wymienić się z nim/nią naszymi stworkami. Opcja wymiany jest także konieczna w niektórych przypadkach by Pokemon ewoluował np. Graveller do Golema. Dodatkowo, stworki możemy zobaczyć na ekranie telewizora, dzięki konsoli Nintendo 64 oraz grze Pokemon Stadium.
Galeria

~pokemon valhallaPokémon Red/Blue