Facebook Twitter
Kalendarium

Gry Sword i Shield
Polska premiera: 15.11.2019 (za WYDANO! dni)

Sword i Shield promo

pokemon
Od tego wszystko się zaczęło. Pomysł zrodzony w głowie kolekcjonera owadów ewoluował do rozmiarów jednej z najlepiej sprzedających się serii gier. Pokémon Red i Blue to pierwsze gry z tej serii, które pojawiły się poza Japonią. Z racji konsoli na którą zostały wydane, nie były szczytem techniki, lecz nadrabiały to genialną grywalnością i oryginalnym pomysłem.

Pokémon Red/Blue - Indigo Plateau

Indigo Plateau

  Pokémon Mart:
HyperBall1200
GreatBall600
Full Restore3000
Max Potion1200
Full Heal600
Review1500
Max Repel700
Elitarna Czwórka
    Oto przed nami cel, do którego dšży z upragnieniem każdy trener Pokémon - spotkanie z Elitš. Za nami jest już spora droga, Osiem Liderów uległo naszym umiejętnościš, Trasa Zwycięstwa przebyta bez większych problemów. Nie dajmy się jednak zwieść pozorom! To, co czeka nas w sporym budynku, jest w rzeczywistości najtrudniejszym sprawdzianem. Trenerzy, uznawani za najlepszych w regionie, czekajš tutaj na oponenta. Oczywiście, musimy ich pokonać jeden po drugim w rzšdku. Jeżeli w czasie tej próby polegniemy, możemy pożegnać się z odniesionymi dotychczas zwycięstwami. Wszystko będziemy musieli zaczynać od nowa. Chamskie? Troszkę, ale nie bójcie się. Tutaj poznacie najsłabsze strony najsilniejszych trenerów.

Lodowa Lorelei
Dewgong Cloyster Slowbro Jynx Lapras
Poziom 54 Poziom 53 Poziom 54 Poziom 56 Poziom 56

   Nasza pierwsza przeciwniczka używa przede wszystkim Lodowych i Wodnych Pokémon'ów. Jej Stworki sš naprawdę odporne na nasze ataki, dlatego warto dobrze przemyśleć strategię. Wbrew radom, nie polecam używania Trawiastego Typu, gdyż jest on niezwykle podatny na zimno. Najlepsze w tym pojedynku sš Elektryczne i Walczšce Poki. W stosunku do Jynx można zastosować Ogień, ale pozostałe Stworki sš na niego niezwykle odporne (klasa Woda). Dobrze przygotowany Elektrowstrzšs załatwia sprawę raz na dobrze.


Brutalny Bruno
Onix Hitmonchan Hitmonlee Onix Machamp
Poziom 53 Poziom 55 Poziom 55 Poziom 56 Poziom 58

   Im dalej się posuwamy, sytuacja staje się coraz cięższa. Nasz następny oponent używa Pokémon'ów Kamiennych i Walczšcych. Jeżeli o mnie chodzi, sugeruje użycie Wody i Psychicznych mocy. Obydwa Skalne Węże powinny po jednym, porzšdnym przysznicu upaść bez tchu. Z kolei "wojownicy" nie będš w stanie się oprzeć potędze umysłu. Jedno pewne, Latajšce Stworki nie będš w stanie sobie poradzić. Hitmonchan używa Elektrycznej Pięści, która może powalić na łopatki każdego skrzydlatego Poka.


Przerażajšca Agatha
Gengar Golbat Haunter Arbok Gengar
Poziom 56 Poziom 56 Poziom 55 Poziom 58 Poziom 60

   Trzeciš z kolei przeciwniczkš jest Agatha. Używa ona Poków typu Trucizna i Duch. Co gorsza, szybkość tych Stworków jest tak duża, że wprowadza tylko dodatkowe zamieszanie. Jeżeli wliczyć w to jeszcze techniki usypiajšce i paraliżujšce, mamy przed sobš jednego z najcięższych oponentów. Jeżeli o mnie chodzi, sugeruje użycie Ziemnego lub Psychicznego pupila. Ten drugi przydaje się nam też we wcześniejszej potyczce, więc nie będziemy musieli robić dodatkowych miejsc w team'ie. W tym wypadku warto mieć w zanadrzu kilka Full Heal'ów lub innych leczšcych item'ów.


Smoki Lance'a
Gyarados Dragonair Dragonair Aerodactyl Dragonite
Poziom 56 Poziom 56 Poziom 55 Poziom 58 Poziom 60

   Lance jest już ostatnim w kolejce oponentem. Używa on Poków, o nieco bardziej zróżnicowanym typie. Oprócz Wody i Kamienia, w jego team'ie przeważajš Smoki. O ile Gyarados'a położy Thunder albo Thunderbolt, z pozostałymi można mieć już problemy. Najlepszym rozwišzaniem jest tutaj Wodny Stworek z dużym Speed'em, lub Specjalnš Defensywš, który umie Ice Beam'a. Wystarczy jeden zimny podmóch, by położyć olbrzymie bestie. Teraz można już sobie pogratulować... Dotarcia do Mistrza, któremu musimy odebrać tytuł! A to niespodzianka?!


Potężny Rywal!
Pidgeot Alakazam Rhydon Arcanine Exeggutor Blastoise
Poziom 61 Poziom 59 Poziom 61 Poziom 61 Poziom 63 Poziom 65

Pidgeot Alakazam Rhydon Gyarados Arcanine Venusaur
Poziom 61 Poziom 59 Poziom 61 Poziom 61 Poziom 63 Poziom 65

Pidgeot Alakazam Rhydon Exeggutor Gyarados Charizard
Poziom 61 Poziom 59 Poziom 61 Poziom 61 Poziom 63 Poziom 65

   Oto przed nami, nasz największy przeciwnik. Jakimś cudem udało mu się dotrzeć tu szybciej od nas, a co więcej wcale nie wyglšda on na zmęczonego... W przeciwieństwie do nas. Aby go pokonać, nasze pupile powinny być w pełni gotowości. Team Gary'ego jest na poczštku zawsze taki sam: Pidgeot, Rhydon i Alakazam. Dwa pierwsze położy Ice Beam, trzecim zajmie się jakiś fizyczny cios, typy Earthquake. Jeśli chodzi o pozostałych, ich ułożenie zależy od wyboru naszego startera. Z Gyarados'em mieliśmy już do czynienia, Arcanine'a przytopimy Surf'em lub Hydro Pompš, a Exeggutor padnie pod naporem Ognia lub Lotu. Pozostaje tylko starter, z którym mogš być niemałe kłopoty. Venusaur jest całkiem łatwym celem dla Earthquake'a lub Psychic'a. Jego Trujšcy element stawia go w niełatwiej sytuacji. Tak samo możemy pozbyć się Charizard'a, którego potraktujemy Wodš. Największe trudności czekajš nas z Blastoise'm. Aby jednak zwyciężyć, potraktujmy go Elektrycznościš lub Trawš. Przygotujmy też trochę Full Restore'ów.


Potężny Rywal!
Sandslash Alakazam Exeggutor Cloyster Ninetales Jolteon
Poziom 61 Poziom 59 Poziom 61 Poziom 61 Poziom 63 Poziom 65

Sandslash Alakazam Exeggutor Magneton Cloyster Flareon
Poziom 61 Poziom 59 Poziom 61 Poziom 61 Poziom 63 Poziom 65

Sandslash Alakazam Exeggutor Ninetales Magneton Vaporeon
Poziom 61 Poziom 59 Poziom 61 Poziom 61 Poziom 63 Poziom 65

   Jak nie trudno się domyślić, w Żółtej Edycji, nasz rywal posiada zupełnie inny skład niż w Niebieskiej, czy Czerwonej. Jeżeli byliśmy na tyle wytrwali, by pokonywać go za każdym razem, powinien on mieć Jolteon'a. Ten Elektryczny Stworek stanowić może największy z problemów, gdyż prócz niebywałej siły, posiada on także ataki różnego typu, w tym Pin Missle. Polecam, aby pokonać go jak najszybciej, jakimś Ziemnym Pokiem, gdyż w innym wypadku, może być goršco. Z innymi raczej nie będzie problemu: Cloyster i Vaporeon padnš pod naporem Pikachu, Venusaur powinien położyć Sandslash'a, z którymi może poradzić sobie także Blastoise. Żółw ugasi też zapędy Ninetales'a i Flareon'a. Alakazam polegnie pod potężnym, fizycznym atakiem, do czego nadaje się w sam raz Charizard (pozbędzie się on od razu Exeggutor'a). Warto, aby Poki w naszej drużynie były na 70 poziomie, wtedy starcie powinno być dość wyrównane, choć trzeba pamiętać o Full Restore'ach. Gdy już zdobędziemy tytuł Mistrza, czeka nas ostatnie zadanie!<< Wstecz -