Facebook Twitter
Kalendarium

Gry Sword i Shield
Polska premiera: 15.11.2019 (za WYDANO! dni)

Sword i Shield promo

pokemon
Od tego wszystko się zaczęło. Pomysł zrodzony w głowie kolekcjonera owadów ewoluował do rozmiarów jednej z najlepiej sprzedających się serii gier. Pokémon Red i Blue to pierwsze gry z tej serii, które pojawiły się poza Japonią. Z racji konsoli na którą zostały wydane, nie były szczytem techniki, lecz nadrabiały to genialną grywalnością i oryginalnym pomysłem.

Pokémon Red/Blue - Saffron City

Saffron City

 Lokacje:
 A Pokémon Center
 B Pokémon Mart
 C Silph Co.
 D Saffron City Gym
 E Saffron City Dojo
 F Mr.Psychic House
 G Copycat House
 Poké-Mart:
Greatball600
Hyper Potion1500
Max Repel700
Escape Rope550
Full Heal600
Review1500


Zobacz mapę - Saffron City

Podwójne wyzwanie!

    Jak pewnie większość z Was zauważyła, Saffron jest nieco nietypowym miastem, a to dlatego, że znajdują się tu aż dwa Stadion'y. Pierwszy z nich to oficjalna arena Ligii, drugi zaś to zwykłe Dojo. Polecam na początek odwiedzić to drugie miejsce, gdzie po wygranej z przywódcą, będziemy mogli wybrać sobie Pokemon'a - Hitmonchan'a lub Hitmonlee. Kiedy skończymy tutaj, przenieśmy się na prawo.
    Sabrina, miejscowa Liderka, z pewnością nie należy do łatwych przeciwników. Jej podopieczni są na dość wysokich poziomach, więc jeśli nie czujemy się na siłach, warto wcześniej pokonać wszystkich asystentów w sali. Kadabra i Alakazam rywalki mogą nam dostarczyć sporo atrakcji, jednak aby się z nimi uporać, można spróbować szczęścia z Duchem lub Robakiem. Jeśli Beedrill zna już Tweenedle, nie powinno być dużych trudności, podobnie z Haunter'em lub Gengar'em. Ważne jest, aby dobrze wyćwiczyć Speed, gdyż Psycho-Pokemon'y są znane z szybkiego poruszania się. Za wygraną walkę dostaniemy Marsh Badge oraz TM46.
    Opuszczamy Stadion i zadowoleni udajemy się do domku, położonego na północnym krańcu miasta. Poznamy tutaj Duplicę, która w zamian za Poke-Doll, da nam jedną z Technicznych Maszyn. Aby zdobyć porządany przedmiot, nie ma nic prostszego. Wystarczy tylko udać się do Celadon, gdzie zdobędziemy lalę (Centrum Handlowe), a następnie oddać ją dziewczynie. Również w domku, umieszczonym w prawym, dolnym rogu Saffron, dostaniemy od jego mieszkańca TM29 - Psychic. Jest to jeden z najpotężniejszych Psycho-ataków, więc Pokemon'a, którego go nauczymy, powinniśmy dobrze wyszkolić. Na koniec wchodzimy do budynku Silph Co., a gdy go oswobodzimy, udajemy się do Celadon, skąd nadal kierujemy się na zachód.


<< Wstecz -