Facebook Twitter
Kalendarium

Gry Sword i Shield
Polska premiera: 15.11.2019 (za WYDANO! dni)

Sword i Shield promo

pokemon
Od tego wszystko się zaczęło. Pomysł zrodzony w głowie kolekcjonera owadów ewoluował do rozmiarów jednej z najlepiej sprzedających się serii gier. Pokémon Red i Blue to pierwsze gry z tej serii, które pojawiły się poza Japonią. Z racji konsoli na którą zostały wydane, nie były szczytem techniki, lecz nadrabiały to genialną grywalnością i oryginalnym pomysłem.

Pokémon Red/Blue - Diglett's Cave

Diglett's Cave
    
                          Podziemna Podróż
    Przed dalszą podróżą nie zapominjmy wstąpić do Poke-Center i zabrać jednego z Abra, które złapaliśmy w okolicach Cerulean. Droga przez jaskinię Diglett'ów nie należy wcale do trudnych. Jeżeli nasze Poki nie są na 30 poziomie, lepiej od razu zabezpieczmy się w jakiś Repel, gdyż od czasu do czasu można tu spotkać dzikie Dugtrio. Co więcej, te ziemne Stworki mają umiejętność powstrzymywania od ucieczki, więc wszelkie próby odwrotu mogą się dla nas źle skończyć. Jest to też dobre miejsce do treningu, szczególnie Wodnych i Trawiastych typów. W grocie nie powinno być żadnych przedmiotów, więc po prostu idziemy ciągle przed siebie, aż w końcu docieramy do wyjścia.

Zamiany i wymiany

    Po wyjściu z jaskini kierujemy się narazie na południe i wchodzimy do domku, gdzie chłopiec proponuje nam zamianę za Abrę. Jego ofertą jest Mr.Mime, a ponieważ umie on m.in. Substitute'a, więc bierzemy go bez zastanowienia. Po wyjściu, ciągle zmierzamy w dół, docierając do "bramy". Tutaj spotkamy kolejnego studenta Profesora Oak'a, a po krótkiej rozmowie z nim, otrzymamy HM05 - Flash. Teraz Rock Tunnel nie będzie dla nas straszny. Udajmy się jeszcze na południe, by podnieść Paralyz Heal i wróćmy na samą górę. Zetnijmy drzewko, wejdźmy do Pewter, gdzie stajemy przed muzeum. Przechodzimy na prawą stronę, ponownie używamy Cut i wchodzimy tylnimi drzwiami do drugiej części budynku. Tutaj zabieramy Old Amber. Następnie wychodzimy i kierujemy się z powrotem do Cerulean. Mamy dwa wyjścia - albo przez Górę Księżycową, albo przez Jaskinię Diglett'ów i Podziemne Przejście.

Pokémon: Red Blue Yellow
Diglett Często Często Często
Dugtrio Rzadko Rzadko Rzadko


<< Wstecz -