Facebook Twitter
Kalendarium

Gry Sword i Shield
Polska premiera: 15.11.2019 (za WYDANO! dni)

Sword i Shield promo

pokemon
Od tego wszystko się zaczęło. Pomysł zrodzony w głowie kolekcjonera owadów ewoluował do rozmiarów jednej z najlepiej sprzedających się serii gier. Pokémon Red i Blue to pierwsze gry z tej serii, które pojawiły się poza Japonią. Z racji konsoli na którą zostały wydane, nie były szczytem techniki, lecz nadrabiały to genialną grywalnością i oryginalnym pomysłem.

Pokémon Red/Blue - Vermilion City

Vermilion City

 Lokacje:
 A Pokémon Center
 B Pokémon Mart
 C Vermilion City Gym
 D Dom Wędkarza
 E Pokémon Fan Club
 F Dom z ofertą zamiany
 Poké-Mart:
Pokéball200
Super Potion700
Antidote100
Paralyz Heal200
Awaking200
Repel350

Zobacz mapę - Vermilion City
Iskrzący pojedynek!

    W tymże mieście znajduje się trzeci w kolejności Stadion Pokemon. Jest tutaj kilka rzeczy do zrobienia, zacznę więc może od Centrum Pokemon. Z komputera wyjmij Spearow'a, którego teraz przyjdzie Ci zamienić za Farfetch'da. W budynku obok Centrum dostaniemy za darmo Old Rod. Teraz bez większego wysiłku będziemy mogli złapać Magikarp'ia. Zaopatrzmy się w Markecie w kilka Pokeball'i i Potion'ów, a następnie wejdźmy do domostwa tuż obok sklepu. Przyjmijmy ofertę zamiany i wejdźmy do Poke-klubu . Kiedy pogadamy z prezesem organizacji, dostaniemy od niego kupon na rower, który jest możliwy do zrealizowania w Cerulean. Pozostaje nam już tylko pokonać Lidera, ale do tego potrzebne będzie HM01 z S.S.Anne.
    Może napiszę teraz co nieco o Lt.Surge'u. Oto nasz kolejny przeciwnik, który używa w walce Elektrycznych Poków. Nie było by w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że jego Raichu to potężna maszynka do eliminowania słabych oponentów. Wystarczy chwila nieuwagi, a podobnie jak w przypadku Starmie, możemy wylądować na łopatkach. Aby nieco podnieć swoje szanse, spróbujmy nie używać Latających i Wodnych typów. Możemy natomiast wystawić Trawiaste i Kamienne Poki, które powinny doskonale poradzić sobie z nadmiarem energii. Graveler to także niezły wybór, gdyż w krytycznym momencie zawsze można się zdetonować. Aby dotrzeć do Surge'a, trzeba najpierw rozwiązać prostą łamigłówkę. Musimy znaleść w rozmieszczonych na sali koszach przełącznik. Jeżeli uda nam się z pierwszym, najlepiej zapisać stan gry i szukać drugiego w pojemnikach, przylegających do tego pierwszego. Jeżeli uda nam się przejść i wygrać, dostaniemy od Lidera Odznakę Pioruna i TM24.

Squirtle Rozrabiaka!   Po otrzymaniu Bulbasaur'a i Charmander'a, brakuje nam już tylko jednego startera. Oczywiście, wiadomo do czego zmierzam. Otóż, po zdobyciu trzeciej Odznaki i pokonaniu Lt.Surge'a, udajemy się do kobiety, która stoi w centrum miasta. Kiedy do niej zagadamy, po krótkiej wymianie zdań otrzymamy od niej propozycję opieki nad Squirtle'm, który sprawiał tutejszym mieszkańcom sporo kłopotu. Dla wszystkich jest to świetne rozwiązanie, dlatego przyjmujemy ofertę. Teraz nasza drużyna jest bogatsza o Wodnego Pokemon'a!
<< Wstecz -