Facebook Twitter
Kalendarium

Gry Sword i Shield
Polska premiera: 15.11.2019 (za WYDANO! dni)

Sword i Shield promo

pokemon
Od tego wszystko się zaczęło. Pomysł zrodzony w głowie kolekcjonera owadów ewoluował do rozmiarów jednej z najlepiej sprzedających się serii gier. Pokémon Red i Blue to pierwsze gry z tej serii, które pojawiły się poza Japonią. Z racji konsoli na którą zostały wydane, nie były szczytem techniki, lecz nadrabiały to genialną grywalnością i oryginalnym pomysłem.

Pokémon Red/Blue - Route 24 & 25

Route 24 & 25


Nugget'owy Most

    Wkraczamy właśnie na Nugget'owy Most. Konkurencja, jaka się na nim odbywa, polega na tym, aby pokonać pięciu trenerów, rozstawionych na jego deskach i w zamian zdobyć Nugget. Przedmiot ten nie ma jakiegoś sensownego użytku, poza tym, że można go sprzedać za cenę 5000. Ogólnie oponenci nie są ciężcy, jednak na końcu zaczepi nas ich "szef", który okaże się być Rocket'owcem. Krótki pojedynek i wszelkie wątpliwości zostają rozwiane. Zanim skręcimy w prawo, udajmy się w zarośla, gdzie możemy zdobyć jednego z Trawiastych Poków, oraz Abra. Tego drugiego, warto dorwać nawet w dwóch egzemplarzach, gdyż jednego pozbędziemy się już niebawem. Podnosimy także TM45 i ruszamy przed siebie, na drogę 25..

Bill

    Trasa 25 także roi się od trenerów. Przejście przez nich jest co prawda niezmiernie czasochłonne, ale dzięki temu Twój Pokemon zyska sporo doświadczenia. Przeważają Poki podatne na typ Trawiasty, co daje świetną okazję do treningu Ivysaur'a, Bellsprout'a lub Oddish'a. W momencie, gdy pokonamy Hiker'a z trzema Geodude i jednym Machop'em, nad nami powinien znajdować się chłopak, z którym nie walczyliśmy. Zasłania on drogę do przedmiotu, którego zdobycie nie jest jeszcze możliwe. Na szczęście tylko w teorii. Wystarczy, że wyjdziemy na linię wzroku trenera w maksymalnej odległości od niego, tak, że ten odsunie się od dziury, którą następnie wejdziemy po TM19. Jeszcze tylko dwaj przeciwnicy i jesteśmy u celu. Wchodzimy do małej chatki, gdzie... Nie ma nikogo!? Podchodzimy do Clefairy-podobnej istoty, która okazuje się być Bill'em. Przystajemy na jego propozycję i gdy tylko wchodzi on do maszyny, my podchodzimy do komputera i zmieniamy postać naukowca. W ramach podzięki dostaniemy od niego bilet na S.S. Anne, lusksusowy liniowiec, który stacjonuje właśnie w porcie w Vermilion. Jeśli wyjdziemy i wrócimy do domku, Bill pokaże nam swoje ulubione Pokemon'y, a tym samym doda kilka stron do Pokedex'u. Aby wrócić do Cerulean, przechodzimy przez molo i idziemy wzdłuż skał. Leczymy Stworki przed wyprawą, a następnie przechodzimy przez domek, przy którym stoi Policjant. Czeka nas walka z członkiem Zespołu R.

Niechciany Charmander!    Zdarza się czasem, że trener uznaje się za całkowitego przegrańca, zamierzając przy tym pozbyć się swoich podopiecznych. Nie, nie zabić je ;p! Po prostu wypuścić na wolność. W tym wypadku udało nam się jednak nadejść i w zamian za obietnicę, że będziemy się troszczyć o podarowanego Stworka, dostaniemy od niego Charmander'a.


Pokémon: Red Blue Yellow
Caterpie Rzadko Często ---
Metapod Rzadko Często ---
Weedle Często Rzadko ---
Kakuna Często Rzadko ---
Pidgey Często Często Często
Pidgeotto --- --- Rzadko
Oddish --- --- Często
Venonat Często Często Rzadko
Abra Rzadko Rzadko ---
Bellsprout --- Rzadko Często


<< Wstecz -